Malý (Trikolora): Prý nás neosvobodili Rusové, ale Ukrajinci, píší

10.05.2024 7:17 | Zprávy

Už zase kácíme pomníky a přepisujeme osnovy ve školách. Zase se pomalu vracíme k totalitě, socialismu, fašismu, který tak nějak pomalu a opatrně přestává být zlem, vždyť bojoval proti komunistickému Rusku, že?

Malý (Trikolora): Prý nás neosvobodili Rusové, ale Ukrajinci, píší
Foto: archiv M. Malý
Popisek: Mchal Malý

Přepisování historie nemá za cíl ji změnit, protože ji změnit nelze. Nelze ji ani zapomenout, ale jen do doby, kdy budou žít pamětníci. I proto se školství namísto toho, aby vzdělávalo, snaží vychovávat novou generaci, která si pamatovat nemůže. To je ale také zásadní chyba mnoha rodičů, kteří ignorují výchovu a ponechávají na škole, aby jejich děli masírovala.

Dějiny se přepsat nedají. Pokouší se je zamlčovat, zkreslovat, ale nemohou je změnit. Celé tohle zkreslování má jediný účel – zmasírovat nové generace tak, aby věřily té jejich „jediné pravdě“. Je trapné tvrdit, že nás neosvobodili Rusové, ale Ukrajinci, a argumentovat názvem 1. Ukrajinský front. Přitom jeho národnostní složení je známé: 595 957 Rusů, 342 510 Ukrajinců, 21 690 Bělorusů.

Spojovat osmdesát let starou historii a dnešek je absurdita. Dnešní Rusové nejsou tehdejší „Sověti“, dnešní Američané nejsou tehdejšími Američany. Upírat dnes Rusům kvůli dění na Ukrajině propagandisticky zásadní podíl na porážce Hitlera je prostě hnus. Volat po stržení pomníků rudoarmějců je ubohost. Stejný nesmysl je posuzovat dění na Ukrajině až od 24. února 2022, a nikoli přinejmenším od listopadu 2013.

To v žádném případě není obhajoba Ruska a jeho intervence na Ukrajině, ale obhajoba nezkreslování historie, obhajoba faktů. Od prvního dne nesouhlasím s válkou na Ukrajině, stejně jako jsem nesouhlasil s děním na Ukrajině od listopadu 2013. Každá válka je šílenost a v každé umírají nevinní, zatímco strůjci sedí v bezpečí.

Pomníky nejsou a nesmí být zdrojem nenávisti. Jsou mementem, varováním právě před nenávistí vůči odlišnému způsobu myšlení nebo chování. Pokud si nedokážeme vzít z toho poučení, byla by oběť všech hrdinů, kterým jsou pomníky věnovány, marná a zbytečná. Známých i bezejmenných. To nesmíme dopustit! To je naše odpovědnost. Díky padlým jsme se mohli narodit a žijeme.

Michal Malý
místopředseda MO Trikolora Praha 8

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Článek byl převzat z Profilu Michal Malý

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Požadujeme od státu větší ochranu všech slušných a pracujících občanů

22:01 Rozvoral (SPD): Požadujeme od státu větší ochranu všech slušných a pracujících občanů

Česká tisková kancelář tento týden zveřejnila výsledky průzkumu agentury STEM, ze kterého vyplývá, ž…