Malý (Trikolora): Prý nás neosvobodili Rusové, ale Ukrajinci, píší

10.05.2024 7:17 | Zprávy
autor: PV

Už zase kácíme pomníky a přepisujeme osnovy ve školách. Zase se pomalu vracíme k totalitě, socialismu, fašismu, který tak nějak pomalu a opatrně přestává být zlem, vždyť bojoval proti komunistickému Rusku, že?

Malý (Trikolora): Prý nás neosvobodili Rusové, ale Ukrajinci, píší
Foto: archiv M. Malý
Popisek: Mchal Malý

Článek byl převzat z Profilu Michal Malý - Prý nás neosvobodili Rusové, ale Ukrajinci, píší

Přepisování historie nemá za cíl ji změnit, protože ji změnit nelze. Nelze ji ani zapomenout, ale jen do doby, kdy budou žít pamětníci. I proto se školství namísto toho, aby vzdělávalo, snaží vychovávat novou generaci, která si pamatovat nemůže. To je ale také zásadní chyba mnoha rodičů, kteří ignorují výchovu a ponechávají na škole, aby jejich děli masírovala.

Dějiny se přepsat nedají. Pokouší se je zamlčovat, zkreslovat, ale nemohou je změnit. Celé tohle zkreslování má jediný účel – zmasírovat nové generace tak, aby věřily té jejich „jediné pravdě“. Je trapné tvrdit, že nás neosvobodili Rusové, ale Ukrajinci, a argumentovat názvem 1. Ukrajinský front. Přitom jeho národnostní složení je známé: 595 957 Rusů, 342 510 Ukrajinců, 21 690 Bělorusů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co přesně od Macinky očekáváte?

On se přeci už nějak rozhodl k iniciativě PUR L přistoupil. Není žádost o vysvětlení jen laciné gesto, které vlastně nic nezmění? Proč vůbec jste v této vládě, když hlavně co se týká obrany a bezpečnosti tak nenaplňujete vůbec vaše předvolební sliby?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Ankara ukázala, jak daleko mají mediální scénáře k realitě

9:15 Vích (SPD): Ankara ukázala, jak daleko mají mediální scénáře k realitě

Článek 3 Washingtonské smlouvy musí být základem české obranné politiky.