Vláda jednoznačně zaspala, dokonce dvakrát v jednom roce, a to jak na začátku loňského roku, tak v létě téhož roku. Viděli jsme podcenění situace a absolutní nepřipravenost Vlády, pozdní nákup předražených roušek, které se zřejmě kamsi ztratily, že je nedostala ani většina zdravotníků. Stát má přitom ústavní povinnost zajistit ochranu zdraví. Následná opatření Vlády byla doslova ode zdi ke zdi. Vláda selhala jak v zajištění rychlého plošného testování, tak v zajištění dostatečného počtu vakcín.
Testování navíc spadá do tzv. potřebné péče, hrazené ze zdravotního pojištění. Výmluva státu, že něco takového „nemohl čekat“ nemůže v žádném případě obstát. Například epidemie SARS proběhla v roce 2003 a od té doby existuje dostatečné množství poznatků, jak správně na epidemii reagovat, jak připravit zdravotníky, testování, jaká opatření při testování zavádět, jak řešit ekonomiku a další. Vláda přijala opatření pozdě, a navíc mnohá z nich považuji za nesmyslná a protichůdná až absurdní. Na rozdíl od například Maďarska Vláda nenakupuje vakcíny mimo EU, ale slepě se podřizuje Bruselu.
Vláda totálně selhala v ochraně seniorů. Jen za říjen 2020 se koronavirem nakazilo téměř 39 tisíc seniorů starších než 65 let, což představuje skoro 15 procent všech infikovaných. Virolog Libor Grubhoffer pro Český rozhlas uvedl, že antigenní testy proti nejrůznějším chorobám máme k dispozici už desítky let - a kdyby nedošlo k objevu modernější technologie PCR, byly naší hlavní testovací zbraní proti koronaviru. Antigenní testy byly ve verzi pro nový koronavirus k dispozici již na jaře. „U nás v laboratoři jsme na jaře zkoušeli velmi kvalitní tchajwanský test a měli jsme s ním skvělé zkušenosti,“ prohlásil. Proč je Vláda nepoužila?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLČlánek byl převzat z Profilu Michal Malý
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Malý , vláda , nouzový stav , Trikolóra
autor: PV
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

6:09 Vích (SPD): Opět problém s migrací z jihu. Řecko se musí bránit samo
Nelegální migrace do EU opět sílí. A v Bruselu je pohoda, čeká se na účinnost Migračního paktu, kter…
- 4:31 Prokšanová (KSČM): Podzim života má být důstojný
- 23:08 Svárovská (Zelení): Genocida se neměří počtem obětí
- 21:03 Ministr Výborný: Zemědělství by mělo mít v EU samostatný rozpočet
- 20:07 Piráti: Vylučujeme spolupráci s ANO, SPD a extremisty
- 19:05 Macinka (Motoristé): Pokus o likvidaci úspěšného politika