Marek (Soukromníci): Zrušení EET

24.05.2022 15:09 | Tisková zpráva

Vláda usiluje o zrušení EET. Je to logické. Systém nic nepřinesl, zaměstnal další tisíce státních „ouřadů“, označil živnostníky a podnikavé lidi nálepkou zlodějů a okrádačů všech poctivě pracujících občanů a zatížil je náklady na jakousi sebekontrolu pro účely státu.

Marek (Soukromníci): Zrušení EET
Foto: Soukromníci
Popisek: STRANA SOUKROMNÍKŮ ČESKÉ REPUBLIKY

Jako bych slyšel Zápotockého – hospodského, harmonikáře a povaleče, později prezidenta: „Hospodský jsou vřed na zádech revoluce a je potřeba s nimi po bolševicku zatočit.“ Ale jak, když je sám spolu s dělnickou třídou tolik potřeboval?

Kde jsou slibované nemocnice, školky, dětská hřiště, platy sester a lékařů a blahobyt, až si na ty živnostníky došlápneme? Nikde nic… A ani to jinak dopadnout nemohlo. Trapná loterie pro „práskače“ se stala bezvýznamnou a směšnou po několika losováních. Účelová sdružení a různé samozvané svazy a asociace, vynášející do nebe výhodnost a oblíbenost EET, které nikoho nezastupovaly. Vlastně ano, tehdejší vládu a premiéra s nohsledkyní financí, vynesly své stvořitele až na místa dvojministra a místopředsedy vlády. Tato parta už je (zdánlivě?!) pryč a nová usiluje o zrušení výše jmenovaného nesmyslu.

A ejhle! Podivné asociace a samozvané svazy se probudily a opěvují výhodnost a nezastupitelnost EET pro malé a střední podnikání. Prý systém zabrání okrádání podnikatelů zaměstnanci a přinese jim větší zisk. Bývalý premiér k zrušení EET uvedl, že se to mohlo nechat alespoň pro statistické účely (asi to byl hlavní důvod zavedení systému – pro koncern). Podpořit EET a starostlivost o živnostníky přispěchal projevit i odborář Středula. Co ten ví o podnikání?! Ať se stará o bonboniéry k MDŽ a ručníky k Vánocům pro své ovečky… Nebo je to už součást jeho prezidentské kampaně????

No to nééééé…

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kocumová (LOL!): Petice za zachování parku má přes tisíc podpisů

22:09 Kocumová (LOL!): Petice za zachování parku má přes tisíc podpisů

Za týden od zveřejnění přibylo pod Petici proti rekonstrukci parku u muzea přes 1000 podpisů. A podp…