Maříková (SPD): Ohánějí se demokracií, ale rozhodnutí lidu se bojí

07.08.2019 16:34

Po vítězství Miloše Zemana v druhé přímé volbě prezidenta České republiky se někteří zákonodárci, umělci a příznivci protikandidáta pana Jiřího Drahoše uchýlili k hanobení nejvyššího představitele tohoto státu.

Maříková (SPD): Ohánějí se demokracií, ale rozhodnutí lidu se bojí
Foto: Facebook Karly Maříkové
Popisek: Karla Maříková

Prohry k životu patří a my se je musíme naučit přijímat a ne kolem sebe prskat jedy. Chápu, že zklamání je o to větší, čím jste si jistější, že musíte vyhrát, ale jedinou jistotou v životě je smrt a tak to prostě všem příznivcům profesora Jiřího Drahoše včetně jemu nevyšlo. Ne každý je ovšem dostatečně psychicky zralý, aby se dokázal s prohrou srovnat. Své o tom vědí někteří rádoby umělci a politici, kteří by nejraději ze zoufalosti zrušili přímou volbu prezidenta. Taková změna by byla proti vůli české veřejnosti, která má jasný názor. Více jak 80 % Čechů se domnívá od roku 1998, že by u nás měl být prezident volen přímo, hlasováním všech občanů.

Někteří politici se ohánějí tím, že je u nás zastupitelská demokracie a zvolení zástupci by měli znovu volit i prezidenta. Takovým politikům je volič dobrý, aby je zvolil, ale už není dostatečně kompetentní, aby si zvolil svého prezidenta. Proč? Protože by se jim mohla „hlava“ státu vymknout kontrole a nebýt loutkou jak tomu v minulosti bylo. Jedním z hlavních argumentů v roce 2011 před zavedením přímé volby prezidenta bylo aktivní zapojení občanů do politiky a jejich vyšší politické uvědomění. V minulosti o tom rozhodovali jen poslanci a senátoři a pamatujeme všichni určitě zprávy, které v médiích proběhly o korupci v rámci volby minulých prezidentů. Přímá volba prezidenta je prvek přímé demokracie a z hlediska kompetencí prezidenta není žádný důvod to měnit. Nemusíme vždy s prezidentem souhlasit, ale musíme respektovat vůli občanů, kteří si prezidenta v přímé volbě zvolili. Vzít lidem možnost rozhodnout si o tom kdo bude jejich prezident by byl krok zpět a politici by dali lidem jasně najevo, že mají strach z vůle lidu. Všichni ti co mají plnou pusu lásky, v srdci nenávist a ohánějí se demokracií, by měli přijmout fakt, že volby proběhly demokraticky, proto by měli důstojně přijmout prohru a zkusit štěstí v příštích volbách.

Pevzato z profilu autorky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Procházka (ANO): Užijme si předvánoční atmosféru doma se svými blízkými

21:24 Procházka (ANO): Užijme si předvánoční atmosféru doma se svými blízkými

S ohledem na zhoršující se epidemickou situaci a platná nařízení vlády ruší městský obvod Plzeň 3 ku…