Marková (KSČM): Cui bono?

27.10.2020 4:31

Reálně hrozí kolaps českého zdravotnictví v důsledku pandemie Covid-19. Vyčleněná lůžka se rychle zaplňují, aktivují se záložní nemocnice, vyčerpaní lékaři a sestry zoufale volají na pomoc dobrovolníky z řad mediků, studentů zdravotnických škol, bývalých zdravotníků i těch, kteří zatím pracují v cizině.

Marková (KSČM): Cui bono?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soňa Marková
reklama

Čelíme nebezpečí odkladů plánovaných zákroků a vyšetření a tím i ohrožení zdraví a životů pacientů. Není jasné, jestli bude dost lůžkové a personální kapacity pro nezbytnou akutní péči. A právě nyní vrcholí doslova "v záři reflektorů" boj o ředitele VZP. Úměrně tomu, o kolik miliard jde, je tento boj lítější a plný podpásových ran. Současný předseda vlády se nikdy netajil svoji "nechutí " vůči stávajícímu řediteli a občas ho častoval dehonestujícími výroky.

Anketa

Babiš si stěžuje, že lidé dostatečně neomezili svůj pohyb a sociální kontakty. Myslíte, že vy osobně jste omezili pohyb a sociální kontakty dostatečně?

94%
6%
hlasovalo: 14981 lidí

Pan Kabátek nicméně vede největší zdravotní pojišťovnu dobře, vyřešil řadu "kostlivců ve skříni " po bývalém vedení a i díky slušně fungující ekonomice se mu dařilo pojišťovnu stabilizovat. Vrátil VZP dobré jméno a téměř šest miliónů klientů i poskytovatelé zdravotní péče mají jistotu, že tato péče bude uhrazena.

S nástupem D. Šmehlíka do funkce náměstka pro zdravotní péči se ještě zintenzivnila snaha VZP zajistit pacientům co nejlepší péči, i když některé dlouhodobě neřešené problémy českého zdravotnictví nelze řešit odděleně od ministerstva zdravotnictví, zákonodárců, krajů, obcí a měst.

Atmosféra spolupráce, nikoliv konfrontace, ve vedení největší zdravotní pojišťovny, je pro její chod klíčová. Nelze proto akceptovat to, co rozehrála média spolu s neznámým dirigentem, který má "svůj" zájem.

Otázka cui bono? je naprosto namístě. Je načase řešit problém od základu. KSČM nabízí své řešení již od roku 2015: vznik jedné zdravotní pojišťovny s jasnou kontrolou toku veřejných finančních prostředků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Onderka (ČSSD): Jak by měly vypadat levicové daně

22:16 Onderka (ČSSD): Jak by měly vypadat levicové daně

Dramatický spor o způsob rušení tak zvané superhrubé mzdy otevřel konečně po delší době skutečně pol…