Marušiak (TOP 09): I národ se odkopal - až na dřeň

16.01.2016 9:10

Demokracie má jednu nespornou výhodu. Lidé mohou svobodně říkat, co si myslí. Můžeme si tedy o každém, kdo projeví svůj názor veřejně - udělat vlastní úsudek o něm.

Marušiak (TOP 09): I národ se odkopal - až na dřeň
Foto: TOP 09
Popisek: Jan Marušiak, primář cévní chirurgie KNL

Tak např. komunistka Semelová je koncentrátem původní myšlenky komunizmu a jistě se jí stýská po době před rokem 89. Svoboda slova jí umožňuje říkat to, co říká a tím, jak se "odkope až na dřeň" my zase víme, co si o ni máme myslet. Tak je to správně. Víme, že paní Semelová má své podporovatele ve vlastní straně i své odpůrce. I to je správně, že to víme. Jsou na očích, nesou tzv. kůži na trh a chtějí komunizmus. Mají své podporovatele, soutěží o úspěch ve volbách. Volby nám potom povědí něco o nás samých, něco o tom, jaký jsme národ. Volby jsou demokratické a svobodné. Ten obrázek, který volby o našem národě, lidech a jejich názorech nakreslí, je pravdivý. Prezident má v současnosti podporu 60% národa. I to o nás mnohé vypovídá. Můžeme se pouze tázat, ve kterém jiném státě by člověk podobných názorů, jako náš prezident, uspěl s ve volbách - zda by to bylo např. Rusko, Bulharsko, Francie, Anglie či USA?

A na čem záleží - na názorech? Chování? Kultuře prostředí a jedince? Tzv. lidovosti? Zdraví a kondici? Zevnějšku a image?

Odpověď neznáme, leč tušíme. Jestli je to pro někoho pesimistická úvaha, nevím. Pro těch 60%, co ho podporují, asi pesimistická není. Jsme prostě takoví - jsme to my, Češi. A protože je svoboda, máme to co máme. I národ se odkopal - až na dřeň.

Jan Marušiak, primář cévní chirurgie KNL

MUDr. Jan Marušiak, PhD.

  • TOP 09
  • kandiduje na 3.místě za TOP 09 v Libereckém kraji do PS
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Události, které vedly ke komunistickému převratu v únoru 1948

12:39 Fiala (ODS): Události, které vedly ke komunistickému převratu v únoru 1948

Komentář předsedy ODS na facebookovém profilu k výročí února 1948