Mašek (ANO): Zvláštní projev neúcty a nedůvěry k hygienické službě

28.11.2022 16:34 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k pandemickému zákonu.

Mašek (ANO): Zvláštní projev neúcty a nedůvěry k hygienické službě
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Jiří Mašek (ANO)

Zdravím všechny,

V úterý 29.11. končí platnost pandemického zákona, přijatého pro řešení epidemie covidu-19. Řídit epidemii dál umožní podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) nové vyhlášky.

Pandemický zákon byl přijat v únoru 2021, novelizován byl navzdory kritice a obstrukcím opozice letos v únoru. „Pandemický zákon jsme dle Válka potřebovali z toho důvodu, abychom měli přechodné období a pro další vlnu nákazy. „Kdyby se – nedej Bože – objevila.“

Některá opatření ministerstvo podle něj vtělilo do vyhlášky, hotová budou do konce listopadu. V polovině prosince ministerstvo také předloží do připomínkového řízení nový zákon, který je podle Válka přiblíží podobným institucím v zemích západní Evropy.

Sečteno a podtrženo:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Michal Zuna byl položen dotaz

Jednání o vydání Babiše a Okamury

Tvrdíte, jak jednání mandátového a imunitního výboru proběhlo věcně a konstruktivně. Můžete to rozvést? Mě by ta debata, kdy je už dopředu znám výsledek zajímala. A lze něco nazvat vůbec jednáním, natož konstruktivním, když víme, že k vydání nedojde? O čem se tak vlastně jednalo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Budou to dva dny tradičních lží, dezinformací a urážek ze strany opozice

16:04 Premiér Babiš: Budou to dva dny tradičních lží, dezinformací a urážek ze strany opozice

Projev na 8. schůzi Poslanecké sněmovny 3. února 2026 k hlasování o důvěře vládě.