Masopust (SPO): Migrační krize

12.03.2016 6:33 | Zprávy
autor: PV

Migrační krize, jak se také dá nazývat současná vlna uprchlíků, která zaplavuje Evropu, je bezpochyby tématem četných diskusí - a to nejen v mediích, ale i v širší veřejnosti.

Masopust (SPO): Migrační krize
Foto: spoz.cz
Popisek: SPO

Dnes se s takovou diskusí setkáme všude - a přitom se to zatím naší země v podstatě netýká. Počet uprchlíků, kteří se objevují u nás a zůstávají zde, nepřesahuje zatím ani tisíc osob. Přitom část z nich sem byla přijata na základě mezinárodní dohody o pomoci pro křesťanské uprchlíky z Iráku.

Je příznačné, že někteří naši politici se tváří tak, že taková vlna uprchlíků je něco nového, co snad ani nečekali. Přitom je dobře známo, že prezident Miloš Zeman na nebezpečí, které představuje pro evropskou společnost militantní islám, upozorňuje velmi dlouho. Ještě dávno před svým nástupem do úřadu prezidenta nejednou mluvil - zejména v reakci na některá teroristické činy - že některé skupiny teroristů se opírají o militantní výklad islámu a jsou odhodlány bojovat proti „nevěřícím", jak se nazývají ti, co nejsou islámského vyznání, se zbraní v ruce a jsou připraveni bezohledně vraždit - jak to nakonec předvedli při nedávném činu v listopadu minulého troku v Paříži. Varoval před tím, aby se tyto činy nepodceňovaly a nepokládaly jen za činy jakýchsi pomatených jednotlivců.

Nedávno jsme si mohli v našem tisku přečíst o mladém Afghánci, který určitou dobu pracoval jako tlumočník vojsk NATO v Afghánistánu a který po jejich odchodu byl vystaven různým hrozbám, které ho ohrožovaly na životě. Proto ze země odešel a nyní je v uprchlickém táboře v Calais a chce se dostat do Anglie. Ve Francii se mu nelíbí, neboť tam prý uprchlíky nemají rádi. Co si o takovém případu myslet? Že je tento uprchlík opravdu ohrožen na životě, nebo se současně chce dostat i tam, kde mu, podle jeho úvahy, bude lépe? Nakolik je potom celý jeho příběh pravdivý? Opravdu utíká před ohrožením života nebo je jen ekonomickým emigrantem?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ODS: Babiš rozdává sliby. Mladí za ně dostanou účet

10:02 ODS: Babiš rozdává sliby. Mladí za ně dostanou účet

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důchodům.