Maštalíř (ČSSD): Snahy některých členů ostravské organizace o destabilizaci začínají být neúnosné

16.05.2017 17:08

Členové ostravské ČSSD žádají v petici vedení strany o pomoc.

Maštalíř (ČSSD): Snahy některých členů ostravské organizace o destabilizaci začínají být neúnosné
Foto: Senat.cz
Popisek: Senátor za ČSSD Antonín Maštalíř

Okresní výkonný výbor ČSSD Ostrava (OVV) byl na svém posledním zasedání informován o vzniku petice proti postupům směřujícím k destabilizaci a dehonestaci sociální demokracie v Ostravě. Petice má formu žádosti o podporu a ochranu ČSSD Ostrava, která je směřována vedení ČSSD.

Petice vyjadřuje nespokojenost členů s aktuálním děním kolem ostravské organizace. Konkrétně obsahuje nesouhlas s návrhem Krajského výkonného výboru (KVV) ČSSD MSK na uskutečnění procesu přeregistrace všech členů ČSSD Ostrava. Druhým bodem petice je vyjádření nesouhlasu se snahami o  vyškrtnutí řádně zvolených ostravských kandidátů z krajské kandidátní listiny do Poslanecké sněmovny. Dále petice vyzývá iniciátory pomluv a aktivit proti nově zvolenému OVV, aby s těmito aktivitami přestali a nepoškozovali tak stranu.

Antoním Maštalíř, bývalý senátor a starosta a předseda Krajského klubu seniorů, za petiční výbor na jednání OVV uvedl: „Kroky KVV a snahy některých členů ostravské organizace o destabilizaci jsou nepřijatelné, začínají být neúnosné a mohou poškodit stranu v předvolebním klání i samotných volbách. Bohužel běžné nástroje jako jednání a schůze nepřinesly ukončení podivných tlaků, proto jsme se rozhodli sepsat petici. Věříme, že předsednictvo strany nás vyslyší.“ Petici už podepsala téměř stovka členů ČSSD.

Na OVV následně zazněl také návrh na zrušení členství Miroslava Nováka ve straně kvůli opakovaným porušením a nerespektováním Stanov ČSSD, opakovaným útokům na svou mateřskou organizaci a neplnění poslání předsedy, který by měl organizaci stmelovat. OVV návrh odsouhlasil většinou hlasů, chce však s M. Novákem o dalším postupu jednat. Pokud by nedošlo ke smíru, rozhodnou o případném zrušení členství straníci na nejbližší okresní konferenci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY voleb do Evropského parlamentu

23:54 VÝSLEDKY voleb do Evropského parlamentu

Výsledky voleb do Evropského parlamentu, konaných dne 24. 5. – 25. 5. 2019.