Michálek (Piráti): Pravdu a nic než pravdu o panu Benýškovi

09.01.2024 14:05 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke kaze Benýšek.

Michálek (Piráti): Pravdu a nic než pravdu o panu Benýškovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Michálek

Kauza Benýšek. Šéf odboru insolvencí a znalců, jehož odbor rozdělila vláda na dva. Věřím, že veřejnost si zaslouží pravdu a nic než pravdu, proto jsem celý příběh podrobně přezkoumal. Každý případ se snažím posuzovat podle faktů a zásluh. Protože o tom je taky spravedlnost.

Až příliš mnoho zla v naší společnost způsobuje zaslepené uvažování, které straní jednomu či druhému podle zájmu či osobní zkušenosti. Spravedlnost má být sice slepá a nikomu nestranit, ale nikoliv zaslepená.

Můj závěr z této kauzy:

1. Rozdělení odboru byl celkem rozumný krok, protože situace se správou znalců je velký problém. Nebudu zabíhat do detailů, kdo za to může, to si přečtěte celý můj komentář.

2. Pan Benýšek může klidně dál pokračovat jako ředitel odboru, který řeší insolvence. Stačí aby uspěl ve výběrku, kam se mohou přihlásit i jiní vedoucí úředníci. Doufám, že se přihlásí. Stejně to vidí pan ministr.

3. To, že pan Benýšek před 7 lety nahlásil podvod s testy, kde se bohužel nepodařilo dopadnout pachatele, je věc, která mu jde jako státnímu úředníkovi ke cti a zaslouží si v tom zastání.

Co dalšího podnikli Piráti? Prosadili jsme změnu organizačního uspořádání ministerstva tak, aby pracovníci ministerstva, kteří věc posuzují podle zákona o ochraně whistleblowerů, nespadali pod náměstka, který ve věci figuruje. No a samozřejmě jsme prosadili i samotný zákon o ochraně whistleblowerů.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti: Navrhneme opatření pro snížení konzumace alkoholu

21:03 Piráti: Navrhneme opatření pro snížení konzumace alkoholu

Alkohol představuje v České republice závažný problém s významnými zdravotními a sociálními důsledky…