Michálek (Piráti): Žádné obložené chlebíčky a buchty... tohle chceme změnit

14.06.2021 11:28

Komentář na facebookovém profilu ke zdravému životnímu stylu.

Michálek (Piráti): Žádné obložené chlebíčky a buchty... tohle chceme změnit
Foto: Piráti
Popisek: Jakub Michálek

Sportovat mě baví už od malička. Jako kluk jsem chodil do Sokola a turisťáku. Byla to skvělá zkušenost a rád na to vzpomínám. Dělali jsme atletiku i sportovní gymnastiku, ke které se dodnes rád amatérsky vracím při cvičení. Sportování je nedílnou součástí mého života, ať už je to badminton, běh, nebo cvičení. Proti stresu považuji za důležité udržovat se fit a v dobré náladě.

Z vlastní zkušenosti tak vím, jak je především pro děti a mladé lidi sport důležitý a jak jim pomáhá v osobním rozvoji. Bohužel v současné době se nedostává dostatečné podpory mnoha klubům ani sportovním odvětvím, která jsou mimo hlavní proud. Jistě mi dá mnoho rodičů nebo trenérů za pravdu, že je to pak velmi náročné, když jsou na všechno sami a všechno si musí sami dotovat (nehledě na obrovské množství energie a času, který do sportovní výchovy dávají).

Proto prosazujeme, aby se sportovní dotace rozdělovaly transparentně. Peníze na amatérský sport musí jít přímo za členy bez ohledu na účast ve svazech a ve svazových soutěžích. Klíčem pro rozdělování dotací musí být hlavně počet aktivně sportujících členů, zejména pak sportujících dětí a mládeže. A v případě mládeže také to, nakolik se jim trenéři věnují.

Myslím také, že by sportu dost pomohlo, kdyby k němu mělo kladný vztah více kolegů a kolegyň ve Sněmovně. Sám se snažím jít příkladem. Před kanceláří máme třeba hrazdu na cvičení. Spoustě poslancům a poslankyním by také určitě prospělo, kdyby se nekonečné schůze zkrátily nebo mohli zajít přímo ve Sněmovně do fitka. Také jsme zavedli zdravé občerstvení. Takže žádné obložené chlebíčky a buchty, ale ovoce, zelenina a zdravé jídlo.

Sport a zdravý životní styl nemají být něčím extra jen pro profesionály, ale naopak něčím přirozeným a dostupným všem, dětem a mladým lidem obzvlášť. Tohle chceme změnit, tak nám v tom držte palce.

Sportu zdar!

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek

  • Piráti
  • Pusťte nás na ně, porveme se za vás!
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Jsme rádi, že dětské skupiny v současném modelu zůstanou zachovány

11:39 Výborný (KDU-ČSL): Jsme rádi, že dětské skupiny v současném modelu zůstanou zachovány

Projev na 113. schůzi Poslanecké sněmovny 28. července 2021 k zákonu o poskytování služby péče o dít…