Michalik (STAN): Green Deal? Babiš nevyjednal žádné výjimky

18.10.2021 21:01 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu ke Green Dealu.

Michalik (STAN): Green Deal? Babiš nevyjednal žádné výjimky
Foto: Archiv
Popisek: Starosta obce Dolní Břežany Věslav Michalik

Green deal. V poslední době se často skloňuje, hlavně v negativním smyslu. Co je třeba o tomhle zeleném plánu pro Evropu říct? Především to, že pro Česko ho vláda špatně vyjednala. My doufáme, že se nám to podaří změnit a dohodnout pro Česko výhodnější podmínky.

Vláda Andreje Babiše totiž nevyjednala žádné výjimky, jako se povedlo sousedním zemím – třeba Polsku. A ano, bylo to možné. Přistoupili jsme na vše bez výhrad. V Česku se také green deal zužuje pouze na dekarbonizaci, což je zavádějící a není to pravda. Jde o mnohem širší dohodu, která řeší i nakládání s vodou, zemědělskou půdou či cirkulární ekonomiku. S většinou těchto témat navíc široká veřejnost souhlasí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

22:24 Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

Komentář na facebookovém profilu k rozšíření možnosti čerpání rodičovského příspěvku