Michek: Evropský soud byl zpolitizován

16.09.2017 13:01 | Zprávy

V minulých dnech Evropský soud rozhodl, že stížnost Maďarska a Slovenska proti povinnému (nucenému) přerozdělování, většinou ekonomických migrantů z Řecka a z Itálie na jejich území, je bezpředmětná.

Michek: Evropský soud byl zpolitizován
Foto: NS - LEV 21
Popisek: Petr Michek

Naopak rozhodl, že schválené kvóty pro jednotlivé země jsou podle unijní legislativy právně nenapadnutelné. Přitom Evropský soud nemá pravomoc vnucovat svou vůli suverénním státům, když chrání bezpečnost svých obyvatel a brání se nucené islamizaci svých území!

V tomto případě lze proto konstatovat, že rozsudek Evropského soudu byl zpolitizován a de facto vznikl na objednávku Evropské komise, která nehledá a neřeší příčiny migrační vlny, ale naopak následky své špatné politiky chce přenést na úkor států, které to nezavinily. A kdo toto rozhodutí odmítá, tak je prý nesolidární a je označen za xenosoba a měl by být trestán pokutami!?!

Evropský soud v tomto případě úplně opomenul "zvykové pravidlo", k němuž se přihlíží vždy v případech, když nelze nalézt společné stanovisko k závažným a významným rozhodnutím Unie. V takovém případě se odlišný názor či stanovisko jednotlivých zemí vzal v potaz, a ty měly možnost  zůstat bokem, nebo se hledalo takové východisko, které by bylo přijatelné pro všechny. V závažných případech se v minulosti vyjednávala v mnoha případech vyjimka, neboť v "různosti názorů a v jejich toleranci" měla být síla Evropské unie. Tentokráte tomu tak nebylo a naopak se přistoupilo k tvrdému nátlaku a vyhrožování pokutami!?!

Námitky Slovenska i Maďarska, že zde jde o vnitřní bezpečnost jejich zemí, byly odbyty a odmítnuty, přičemž bylo opomenuto, že smlouvy EU předepisují a vyžadují po jednotlivých státech řádnou ostrahu svých hranic! A tuto povinnost, země jako Řecko, Itálie, Francie a Španělsko v minulosti nedokázaly zajistit a nyní se snaží důsledky svého nekonání přenést na další členy Unie. Navíc lodě neziskovek ve spolupráci  s pašeráky migrantů většinou v minulosti sloužily jako taxi  služba pro migranty do Evropy a uvedené státy tuto známou skutečnost naprosto ignorovaly.

Maďarsko i Slovensko rozhodnutí Evropského soudu odmítají a nadále trvají na svém stanovisku uprchlíky nebrat. V souladu s nimi i další země Vyšegrádské čtyřky (Česká republika a Polsko) odmítají bruselský diktát v přerozdělován migrantů, neboť si daleko více cení bezpečnosti svých občanů, než vyhrůžek a pokut. Výstižně to komentoval maďarský ministr zahraničí Péter Szijjárto, který řekl: "Maďarská vláda považuje dnešní rozhodnutí nejvyššího soudu Evropské unie za otřesné a nezodpovědné. Toto rozhodnutí ohrožuje bezpečnost a budoucnost celé Evropy. Je v rozporu se zájmy evropských národů a pro maďarskou vládu je v plné míře nepřijatelné". A  dále pokračoval: "Rozhodnutí není právní  a odborné, ale politické. Mohl bych říci, že politika znásilnila evropské právo a evropské hodnoty".        

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Zase zpackaný projekt

Jestli je pravda, že ohledně dostavby Dukovan vaše vláda spoléhá do značné míry na dohody o smlouvách budoucích, jak tvrdí Havlíček, nemyslíte, že je to chyba? Já nevím, ale dá se takovým dohodám věřit? Aby to nedopadlo jako téměř vždy, že se o něco zásadního připravíme. A jak je možné, že tak důlež...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zwyrtek Hamplová: Chceme byty? Tak úřady rušme, ne tvořme

22:14 Zwyrtek Hamplová: Chceme byty? Tak úřady rušme, ne tvořme

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bydlení.