Mihola (KDU-ČSL): Velký pátek byl svátkem už před nástupem komunistické totality

23.06.2015 18:29

V řadě zemí je Velký pátek státním svátkem. Příští rok se k nim velmi pravděpodobně přidá i Česká republika. Poslanecký návrh zákona zařazující Velký pátek mezi ostatní státem uznávané svátky projedná vláda.

Mihola (KDU-ČSL): Velký pátek byl svátkem už před nástupem komunistické totality
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jiří Mihola

„Velký pátek byl v naší zemi státním svátkem, a to na přelomu 40. a 50. let minulého století, před nástupem komunistické totality. Zařazením velkého pátku mezi volné dny se průměrné volné dny ročně zvýší z devíti na deset, čímž se v počtu volných dní přiblížíme v průměru ostatním státům. V neposlední řadě velikonoční svátky, mezi něž Velký svátek patří, jsou jasným odkazem křesťanských kořenů Evropy, které je potřeba zvláště v dnešní napjaté době potřeba zdůrazňovat a chránit,“ řekl Jiří Mihola, předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL.

Z pohledu family friendly přístupu je velmi pozitivní skutečností, že se rodiče budou moci věnovat svým dětem, které v tento den pravidelně mívají své prázdniny. V další návaznosti se dá očekávat, že v sektoru služeb pro volný čas a turistický ruch dojde k nárůstu tržeb a podpoří se spotřeba domácností. Z analýzy poskytnuté ministerstvem financí vyplývá, že reálný výpadek HDP by neměl činit více jako 0,1 % a celkové dopady na ekonomiku v případě zavedení Velkého pátku jako svátku jsou zanedbatelné.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fleischer (SPR-RSČ): podstatou (ne)fungování České republiky je nyní Poche

19:52 Fleischer (SPR-RSČ): podstatou (ne)fungování České republiky je nyní Poche

Nemáme vládu, protože nemá důvěru a Poche nemá post ministra. V Česku vládne politická krize a nest…