Množství dostupných ochranných prostředků je mizivé, a záchranáři se tak při práci vystavují riziku nákazy, jak o tom v článku píše záchranářka Veronika Brožová.
Michal Trkan, předseda středočeských Zelených, upozorňuje, že některé kraje si dokázaly zajistit ochranné pomůcky i bez pomoci vlády: „Dobrým příkladem je spolupráce Libereckého kraje s Technickou univerzitou, kterou zprostředkoval náš člen v městském i krajském zastupitelstvu a vedoucí katedry chemie na Technické univerzitě Josef Šedlbauer.“ Univerzitě se podařilo rozjet výrobu nano-roušek ve velkém a svou pomoc nabídla kraji i vládě. Již v pondělí 16. 3. rektor Miroslav Brzezina informoval, že se dohodl se zástupci ministerstev průmyslu a obchodu, zdravotnictví a spravedlnosti na dodávání základní matrice pro stát.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV