Ministerstvo pro místní rozvoj vyzve Hlavní město Prahu k nápravě

9. 10. 2014 12:26

Ministerstvo pro místní rozvoj jako věcně příslušný správní orgán v nejbližších dnech vyzve Hlavní město Prahu, aby zjednalo nápravu ve věci nařízení č. 11/2014 Sb., kterým se stanoví obecné požadavky na využívání území a technické požadavky na stavby v hlavním městě Praze (pražské stavební předpisy).

Ministerstvo pro místní rozvoj vyzve Hlavní město Prahu k nápravě
Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj
reklama

Rada Hlavního města Prahy na svém zasedání 15. července 2014 rozhodla o vydání nařízení, kterým se stanovují obecné požadavky na využívání území a technické požadavky na stavby v hlavním městě Praze.

„Vzhledem k tomu, že ministerstvo shledalo rozpor vydaného nařízení se zákonem a s jiným právním předpisem, přistupujeme v souladu se zákonem o Hlavním městě Praze k vydání výzvy ke zjednání nápravy. Pokud výzva nebude ze strany Hl. m. Prahy splněna do 60 dnů od jejího doručení, rozhodne ministerstvo o pozastavení účinnosti tohoto nařízení,“ řekla Marcela Pavlová, ředitelka odboru stavebního řádu.

Hlavní rozpor spatřuje ministerstvo v tom, že výše uvedené nařízení je technický předpis a jeho přijetí znamená pro členský stát, potažmo gestora předpisu, povinnost oznámit takový technický předpis, ještě před jeho schválením. A to v souladu s procedurou Směrnice Evropského parlamentu a Rady 98/34/ES ze dne 22. června 1998 o postupu při poskytování informací v oblasti norem a technických předpisů. Hlavní město Praha však tento krok neučinilo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Ministerstvo pro místní rozvoj
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Válková (ANO): Nestátním neziskovým organizacím jsme dlužni poděkování a podporu

16:16 Válková (ANO): Nestátním neziskovým organizacím jsme dlužni poděkování a podporu

Projev na 43. schůzi Poslanecké sněmovny 7. dubna 2020 k návrhu vlády na vyslovení souhlasu Poslanec…