Ministr Babiš: Když hasiči jednou za rok pořádají ples, EET vést nemusí

12.03.2017 15:40 | Zprávy

Sérii příkladů, kdy se má a kdy se nemusí vést elektronická evidence tržeb (EET), v pátek vydala Finanční správa ve spolupráci s Ministerstvem financí.

Ministr Babiš: Když hasiči jednou za rok pořádají ples, EET vést nemusí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš v pořadu OVM

Odpovídá na otázky měst a obcí i dalších subjektů, které s EET souvisí. Informace zazněly na pátečním jednání ministra financí Andreje Babiše s předsedou Svazu měst a obcí ČR Františkem Luklem.

„Je velký rozdíl mezi hlavní činností spolků a jejich drobnou nepodnikatelskou činností,“ říká ministr financí Andrej Babiš a dodává: „Zjednodušeně: nepodnikatelské činnosti spolků se vedení EET netýká. Konkrétně: když například hasiči jednou za rok pořádají ples, EET vést nemusí. Pokud by je však organizovaly jednou týdne, situace by byla jiná.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Co by měla podle vás EU udělat?

Myslím v reakci na válku na Ukrajině? Jak by měla přistoupit k Rusku, která válku rozpoutalo a k pomoci napadené Ukrajině? Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Benkovič (ANO): Praha připravuje svůj Metropolitní plán už 13 let

10:17 Benkovič (ANO): Praha připravuje svůj Metropolitní plán už 13 let

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k územnímu plánu Prahy.