Ministr Babiš ve Znojmě: Peníze zůstávají, ministři odcházejí

1. 12. 2014 16:02

Na krátkou pracovní návštěvu zavítal včera do Znojma ministr financí Andrej Babiš. V rámci svého programu se setkal s vedením města i se zdejšími podnikateli.

Ministr Babiš ve Znojmě: Peníze zůstávají, ministři odcházejí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Na radnici přivítal Andreje Babiše starosta Znojma Vlastimil Gabrhel, místostarostka Olga Štefaniková a místostarosta Jan Fiala. Na společném jednání řešili otázku bytů zařazených do odloženého prodeje i chybějící celní referát. "Je správné šetřit, ale na patřičných místech. Celníci by měli našim firmám pomáhat a ne je zatěžovat," dodal k tématu Babiš. Zároveň přislíbil i podporu v rámci jednání o zkrácení lhůty pro byty v odloženém prodeji. "Chtěli bychom, aby projekt Klíč 2018 skončil v uvozovkách v roce 2016, prostě a jednoduše dříve. Abychom stávajícím nájemníkům mohli nabídnout byty k odkupu co nejdříve," dodal starosta Vlastimil Gabrhel.

Tématem jednání byla i dostavba znojemského obchvatu. Tu potvrdil i ministr Babiš. "Peníze zůstávají, ministři odcházejí," komentoval s nadsázkou situaci ministr Babiš. Potvrdil tak rozhodnutí Centrální komise Ministerstva Dopravy, která stavbě další části obchvatu v příštím roce dala zelenou. Do Znojma tak putuje investice ve výši 571 milionů korun. V souvislosti s obchvatem se ministr Babiš dotkl také tématu složité administrace u dopravních staveb. Tu by chtěl novou legislativou podstatně zjednodušit.

Na následné schůzce s místními podnikateli, která se konala na půdě radnice, došlo na další témata, která zdejší menší i větší podnikatele trápí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hamáček: Jednou z priorit je boj proti převaděčství

18:47 Ministr Hamáček: Jednou z priorit je boj proti převaděčství

Téma spolupráce mezi Evropskou unií a africkými státy dominovalo úterní konferenci o migraci mezi mi…