Ministr Bartoš: Šance na plné dočerpání EU fondů máme slušné

29.06.2023 4:31 | Tisková zpráva
autor: PV

Česká republika vyčerpala 91 % z 649 miliard korun, které měla v končícím programovém období vyčleněné v evropských fondech politiky soudržnosti.

Ministr Bartoš: Šance na plné dočerpání EU fondů máme slušné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš

Místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš o tom informoval českou národní delegaci v Evropském výboru regionů a Evropském hospodářském a sociálním výboru. Na neformálním setkání hovořil také o budoucích prioritách v oblasti rozvoje regionů ČR.

V úvodu jednání Ivan Bartoš prezentoval výsledky finišujícího programového období 2014–2020, v němž je třeba dokončit a vyúčtovat všechny zbývající projekty do konce letošního roku. „Z dat je zřejmé, že umíme zdroje z EU smysluplně využít. Naší hlavní prioritou zůstává efektivně a včas dočerpat všechny přidělené prostředky z fondů EU a udržet stávající tempo i pro současné období,“ řekl ministr a dodal: „Do budoucna je potřeba usilovat o to, aby politika soudržnosti byla i nadále politikou pro všechny regiony, jako je tomu doposud.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Levné bydlení

Když víte jak na to, proč třeba v Praze, kde jste vládli a teď jste ve vládě se ty levné byty nestaví?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Potřebujeme revizi krizové a obranné legislativy

9:15 Vích (SPD): Potřebujeme revizi krizové a obranné legislativy

Společné jednání ústavně-právních komisí Poslanecké sněmovny a Senátu znovu otevřelo debatu o připra…