Ministr Baxa: Návrh činí další kroky k elektronizaci státní správy

02.06.2022 18:09 | Zprávy
autor: PV

Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 2. června 2022 k zákonu o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla

Ministr Baxa: Návrh činí další kroky k elektronizaci státní správy
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Martin Baxa (SPOLU)

Vážený pane místopředsedo, vážené paní poslankyně, páni poslanci,

Poslanecké sněmovně je tímto k projednání předkládán vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a o změně zákona o pojištění odpovědnosti za škodu a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla), ve znění zákona č. 307/1999 Sb., ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů.

Předložený návrh zákona je zaměřen především na témata, jež musejí být předmětem vnitrostátní regulace za účelem splnění závazků vyplývajících z členství České republiky v Evropské unii, a to v oblasti schvalování technické způsobilosti vozidel.

V návaznosti na přijetí nařízení 2018/858 návrh zákona obsahuje komplexní změnu právní úpravy schvalování technické způsobilosti silničních i zvláštních vozidel, jejich systémů, konstrukčních částí a samostatných technických celků. Přitom dochází k provázání implementace výše zmiňovaného nařízení se staršími nařízeními, týkajícími se schvalování technické způsobilosti traktorů a jejich přípojných vozidel, výměnných tažných zařízení, dvoukolových a tříkolových vozidel a čtyřkolek, jakož i systémů, konstrukčních částí a samostatných technických celků těchto vozidel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Macinka

Budete jednat s Macinkou o jeho sms prezidentovi? Co na ně říkáte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šichtařová (Svobodní): Mluví se a mluví a nejde ty plky zastavit

20:03 Šichtařová (Svobodní): Mluví se a mluví a nejde ty plky zastavit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vystupování opozičních poslanců ve sněmovně