Ministr Blažek: Přeposlání interpelace se stalo, žádné své dotazy jsem nepřipojil

24.03.2023 21:26 | Tisková zpráva

K dnešnímu prohlášení JUDr. Petry Lastovecké uvádí ministr spravedlnosti Pavel Blažek následující:

Ministr Blažek: Přeposlání interpelace se stalo, žádné své dotazy jsem nepřipojil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Pavel Blažek

"Česká republika je parlamentní republikou. Právo členů Poslanecké sněmovny interpelovat jakékoliv orgány výkonné moci je ústavním právem každého poslance či poslankyně a nelze ho nijak omezovat. Každý člen parlamentu má tím i ústavní právo na odpověď. To současně neznamená, že lze na každou otázku vždy odpovědět. Mrzí mne, že zrovna Petra Lastovecká opakuje snadno prokazatelnou nepravdu, že se na informace ‚dotazoval ministr spravedlnosti‘. Ministr spravedlnosti je podle zákona jediná oprávněná osoba, která může dotaz poslance přeposlat směrem k soustavě státního zastupitelství při tvorbě odpovědí. Přesně toto ‚přeposlání interpelace‘ se stalo, žádné ‚své dotazy‘ jsem nepřipojil. Šlo o naprosto běžný, rutinní postup.

Kdyby téměř ihned poté, co byla interpelace doručena orgánům státního zastupitelství, nebyla pokoutně předána novinářům, nebylo vůbec nutné přetřásat celou záležitost ve veřejném prostoru. To ovšem nelze přičítat k tíži mně. K postupu VSZ Olomouc v tzv. brněnském případu bylo podáno několik interpelací z několika politických stran. Odpovědi budou zveřejněny. Každý bude moci posoudit, jak relevantní interpelace byly, či nebyly.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Stanislav Blaha byl položen dotaz

Mzdy

Tvrdíte, jak se budou zvedat mzdy. Já se ptám komu? Možná vám, ale většině lidí se nezvedají, uvědomujete si vůbec, že většina lidí naopak dost chudne? Vždyť i vy máte problém zvednout dostatečně platy lidem, co pracují třeba ve školství nebo sociálním pracovníkům.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Exner (STAN): Nesouhlasím se zvýšením rychlosti na částech dálnic

8:14 Exner (STAN): Nesouhlasím se zvýšením rychlosti na částech dálnic

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke zvýšení rychlosti na částech dálnic.