Ministr Blažek: Vězeňská služba je pro Ministerstvo spravedlnosti prioritou

17.09.2024 17:02 | Monitoring
autor: PV

Na Generálním ředitelství Vězeňské služby se uskutečnila pracovní porada s vedením ministerstva.

Ministr Blažek: Vězeňská služba je pro Ministerstvo spravedlnosti prioritou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Blažek

„Jsme tu dnes hlavně proto, abychom poděkovali příslušníkům a zaměstnancům Vězeňské služby za jejich nasazení a pomoc během povodní, které postihly naši republiku. Nejsou a logicky nemohou být tolik vidět jako příslušníci jiných ozbrojených sborů, ale vím, že odvádějí skvělou práci. Také bych rád ujistil vedení VS ČR, a prosím, abyste tuto informaci předali dovnitř služby, že vězeňská služba a její fungování je pro Ministerstvo spravedlnosti prioritou,“ uvedl na Generálním ředitelství VS ČR ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

Od začátku povodní je nad rámec plnění běžných povinností v rámci služby v pohotovosti a k dispozici pro pomoc místním samosprávám a složkám IZS několik set příslušníků napříč všemi věznicemi. Od čtvrtka také pomáhají odsouzení s přípravou protipovodňových opatření, do dnešního dne se jich zapojilo více než pět stovek. Připraveni jsou také zapojit se při pomoci s následným odklízením škod ve vodou zasažených oblastech. Více informací v tiskové zprávě Vězeňské služby ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.