Ministr Chovanec: Rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu vnímám jako zcela absurdní

10.11.2017 18:18

Prohlášení ministra vnitra k rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu neposkytnout České poště poštovní licenci na roky 2018–2022

Ministr Chovanec: Rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu vnímám jako zcela absurdní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr vnitra Milan Chovanec
reklama

Vždycky jsem stál na straně občanů, a tedy zákazníků České pošty, a proto rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu vnímám jako zcela absurdní.

Úřad rozhodl, že neposkytne České poště poštovní licenci na roky 2018–2022. Požaduje po České poště, aby do cen zahrnula navíc položky související se základními službami, jako je např. udržení pobočkové sítě či doručování zásilek do druhého pracovního dne. Ty už jsou ale na základě poštovního zákona hrazeny státem. Česká pošta rozhodně nebude tahat z kapes daňových poplatníků peníze navíc. Požadavky ČTÚ by vedly k dramatickému zvýšení cen služeb. Záleží mi na stabilitě České pošty i s ohledem na to, že se jedná o jednoho z největších zaměstnavatelů v zemi. ČTÚ i přes neudělení licence chce České poště z moci úřední nařídit, aby poštovní služby v následujícím období zajišťovala.

Požádal jsem vedení České pošty, aby v této věci využilo všechny dostupné prostředky. Zároveň požádám předsedu vlády o zařazení tohoto bodu na nejbližší jednání vlády. Chtěl bych občany ujistit, že stávající situace rozhodně tímto neovlivní dostupnost služeb České pošty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Vyzýváme ministerstvo financí ke zveřejnění makroekonomické predikce

22:15 Skopeček (ODS): Vyzýváme ministerstvo financí ke zveřejnění makroekonomické predikce

Komentář místopředsedy poslaneckého klubu ODS