Ministr Chvojka: Vláda schválila hlavní oblasti dotační politiky vůči nestátním neziskovým organizacím

12.07.2017 9:39

Materiál na jednání vlády předložil ministr a předseda Rady vlády pro nestátní neziskové organizace Jan Chvojka. Hlavní oblasti státní dotační politiky vůči nestátním neziskovým organizacím stanovuje vláda každoročně od roku 2000 na následující rozpočtové období na návrh předsedy Rady.

Ministr Chvojka: Vláda schválila hlavní oblasti dotační politiky vůči nestátním neziskovým organizacím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Chvojka, ČSSD

Materiál byl vládě předkládán na základě usnesení vlády ze dne 27. června 2016 č. 593 o Hlavních oblastech státní dotační politiky vůči nestátním neziskovým organizacím pro rok 2017 a na základě usnesení vlády ze dne 29. července 2015 č. 608 o Státní politice vůči nestátním neziskovým organizacím na léta 2015 až 2020.

Účelem stanovení Hlavních oblastí je vymezit prostor státní dotační politiky vůči nestátním neziskovým organizacím (dále jen „NNO“) a jeho konkrétní naplnění dotačními programy, které jsou v kompetenci jednotlivých resortů.

Předkládaný návrh Hlavních oblastí pro rok 2018 byl zpracován v meziresortní součinnosti s dotujícími ministerstvy a Úřadem vlády České republiky. Úhrada dotací v roce 2018 bude kryta z rozpočtů dotčených ministerstev, Úřadu vlády České republiky a České rozvojové agentury na příslušný rok.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Pomoc zemědělcům

Dobrý den, jste pro pomoc zemědělcům kvůli nepřízni počasí? Já to narovinu nechápu. Proč se pořád zemědělci tak podporují? Netvrdím, že to mají lehké, ale kdo to má dnes snadné? A podporují se snad jiná odvětví, protože se jim nedaří? Neměli by se zemědělci na takovou situaci připravit a třeba nějak...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová (ANO): Já nemám slov. Kde máme členy vlády?

11:17 Schillerová (ANO): Já nemám slov. Kde máme členy vlády?

Projev na 103. schůzi Poslanecké sněmovny 23. května 2024 – reakce na nepřítomnost členů vlády na ús…