Ministr Dienstbier ze Srbska: Čeští dobrovolníci zde sehráli zásadní roli

18. 11. 2015 12:10

Ministr Jiří Dienstbier byl ve dnech 15. a 16. listopadu na pracovní cestě po hraničních přechodech v Srbsku, Chorvatsku a Slovinsku. Chce se tak osobně přesvědčit o situaci v místě, zjistit, jak vypadá pomoc českých dobrovolníků, policistů a vojáků a osobně jim poděkovat za náročnou práci, kterou vykonávají.

Ministr Dienstbier ze Srbska: Čeští dobrovolníci zde sehráli zásadní roli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Jiří Dienstbier
reklama

Cesta Jiřího Dienstbiera začala v neděli v srbském Šidu na hranicích s Chorvatskem. Ministr se setkal s českými dobrovolníky a podrobně se zajímal o jejich práci. Ocenil jejich koordinační schopnosti a nasazení při každodenní práci s uprchlíky, při které poskytují nejenom materiální pomoc v podobě hygienických potřeb a nově i vody, ale zejména informace.

„Musím říci, že čeští dobrovolníci zde sehráli naprosto zásadní roli v tom, aby vše probíhalo humánně a nevznikal chaos a za to jim patří velký dík," prohlásil ministr Dienstbier v Šidu. 

Poté ministr navštívil hraniční přechod Berkasovo-Babska, který od poloviny září do počátku listopadu byl hlavním tranzitním místem mezi Srbskem a Chorvatskem. 

V pondělí Jiří Dienstbier zamířil do Dobova a Šentilje. Zde se kromě dobrovolníků setkal i s českými vojáky a policisty pomáhajícími střežit místní hranice a poděkoval jim. Stejně tak i českým vojákům z polní nemocnice, kteří pomáhají na rakousko-slovinské hranici v Šentilji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Stojím za izraelským lidem a jeho právem hájit svoji nezávislost a svobodu

17:16 Hejtman Půta: Stojím za izraelským lidem a jeho právem hájit svoji nezávislost a svobodu

Na Blízkém východě se v posledních dnech odehrávají boje mezi Izraelem a Palestinou. Hejtman Martin …