Ministr Hamáček: Česko pošle na řecko-makedonskou hranici speciální techniku

10.04.2019 11:17

Česká policie pošle na řecko-makedonskou hranici speciální techniku, která pomůže při odhalování nelegálních migrantů v kamionech. Dohodli se na tom ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se svým protějškem Oliverem Spasovským při návštěvě hraničního přechodu Bogorodica v Severní Makedonii.

Ministr Hamáček: Česko pošle na řecko-makedonskou hranici speciální techniku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček
reklama

Jan Hamáček při své pracovní cestě po západním Balkánu navštívil také hraniční přechod Bogorodica, kde se seznámil s aktuálním vývojem migrační situace v oblasti. „S makedonským ministrem jsme se na hranicích dohodli, že makedonské policii zapůjčíme naši policejní techniku, která umožní odhalit osoby ukryté v kamionech bez toho, aniž by se musel kamion otevřít,“ uvedl ministr. Podle něj je právě taková pomoc nejefektivnějším způsobem, jak zvládat migraci v místě problému, a zamezit tak další nelegální migraci směrem na západ.

Poté se ministr setkal s českým policejním kontingentem, který je již 25. v pořadí. Česká policie působí na makedonských hranicích od února 2016. Od té doby se v Makedonii vystřídalo celkem 974 českých policistů a policistek. Česká republika je jednou ze sedmi zemí, která sem své policisty vysílá, přičemž kontingent českých policistů je ten největší. S působením české policie v této západobalkánské zemi počítá Ministerstvo vnitra i nadále.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Doležal (SPD): Je představená důchodová reforma opravdu reformou?

21:43 Doležal (SPD): Je představená důchodová reforma opravdu reformou?

Spoluautorkou textu je místopředsedkyně Výboru pro sociální politiku Poslanecké sněmovny, Bc. Lucie …