Ministr Hamáček: Diskuse s odbory byla vždy tvrdá, ale korektní a konstruktivní

10.01.2019 13:14

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se sešel se zástupci odborových organizací Hasičského záchranného sboru. Tématem setkání bylo zlepšování podmínek příslušníků bezpečnostních sborů a zaměstnanců i personální posílení Hasičského záchranného sboru.

Ministr Hamáček: Diskuse s odbory byla vždy tvrdá, ale korektní a konstruktivní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček

Ministr vnitra s odboráři diskutoval o tom, co se v minulém roce podařilo, ale také o tom, jak ve spolupráci dále pokračovat. Hasiči, stejně jako další členové bezpečnostních sborů, mají díky navýšení tarifních platů a zvláštního příplatku od letošního roku vyšší platy. Podařilo se také získat finanční prostředky na nákup moderní techniky, ochranných pomůcek pro výjezdové hasiče či na výstavbu nové hasičské stanice v Praze-Holešovicích.

Hasičský záchranný sbor bude do roku 2021 posílen o 450 členů. „Aktivní komunikace s odbory a dobré pracovní podmínky zaměstnanců jsou pro mne jako ministra vnitra a sociálního demokrata naprostou prioritou. Diskuse s odbory byla vždy tvrdá, ale pokaždé korektní, profesionální a velmi konstruktivní. Za to všem resortním odborářům děkuji,“ sdělil po jednání Jan Hamáček. Prioritou ministra vnitra tak nadále zůstává zlepšení podmínek pro policisty a hasiče tak, aby k těmto sborům přicházeli další kvalitní profesionálové. „Abychom mohli zajistit ochranu obyvatel při mimořádných událostech i živelních pohromách, musíme též reagovat na demografický vývoj v naší republice a posilovat bezpečnostní sbory v místech, kde je to nezbytné,“ dodal ministr vnitra.

Setkání s odbory Hasičského záchranného sboru je dalším z pravidelných setkání ministra vnitra Jana Hamáčka. Příští týden má v plánu se sejít se zástupci odborů Policie ČR nebo se zástupci odborů České pošty, v těchto setkáních hodlá pokračovat i nadále.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Kuba: U nás se tradice dodržují

9:20 Hejtman Kuba: U nás se tradice dodržují

Cenu hejtmana Jihočeského kraje za zachování a rozvoj lidových tradic obdrželi Jiřina Zikmundová a M…