Ministr Hamáček: Jako nejefektivnější se osvědčila pomoc v místě problému

01.06.2019 17:33

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se dnes, 31. 5. 2019, setkal se spolkovým ministrem vnitra, stavebnictví a domoviny SRN Horstem Seehoferem. Tématem jednání byla především spolupráce v oblasti migrace, role Frontexu, přeshraniční policejní spolupráce či budoucí předsednictví obou zemí v Radě EU.

Ministr Hamáček: Jako nejefektivnější se osvědčila pomoc v místě problému
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček

Ministři vnitra se navzájem shodli, že spolupráce obou zemí je na nadstandardní úrovni nejen v oblasti vnitřní bezpečnosti, ale i v otázkách migrace a vzájemné výměny informací. Společná migrační politika EU se musí výrazně proměnit. Klíčem k úspěchu je důslednější ochrana vnějších hranic EU a udělování azylu mimo území EU. „Pro řešení otázky migrace je rozhodující spolupráce nejen napříč Evropou, ale i s ostatními státy zasaženými migrací. V praxi se nám osvědčilo jako nejefektivnější pomáhat v místě problému,“ sdělil Jan Hamáček s tím, že to je důvod, proč vysíláme policisty do zemí západního Balkánu.

Ministři se také domluvili na vzájemné koordinaci při určování priorit obou zemí pro předsednictví v Radě EU. Jako nadstandardní a bezproblémovou hodnotili i policejní spolupráci obou států. Důkazem posílení vzájemné důvěry je smlouva o policejní spolupráci, která vstoupila v platnost v roce 2016. Ta výrazně posiluje pravomoci policistů při působení na území druhého státu a umožňuje provádět kontroly v sousedním státě v případě dočasného znovuzavedení ochrany vnitřních hranic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hannig (Rozumní): Gratuluji Britům

6:31 Hannig (Rozumní): Gratuluji Britům

Svoboda a spravování věcí týkajících se vlastního státu je lepší, než podřízení se vůli nadnárodních…