Ministr Hamáček: Migraci vyřešíme, jen pokud bude EU vystupovat jednotně

22.11.2019 12:18 | Zprávy

Ministři vnitra zemí Visegrádské skupiny se spolkovým ministrem vnitra Rakouska se včera sešli v pražském Hrzánském paláci. Tématem jednání byla otázka budoucnosti vnitřní bezpečnosti EU, spolupráce v oblasti vnitřní bezpečnosti se Spojeným královstvím po brexitu a nový přístup k migraci a azylu.

Ministr Hamáček: Migraci vyřešíme, jen pokud bude EU vystupovat jednotně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček

Pravidelné setkání ve formátu ministrů vnitra zemí Visegrádské skupiny se v Praze konalo v rámci českého předsednictví skupiny V4. Kromě slovenské ministryně vnitra Denisy Sakové, polského ministra vnitra a administrativy Mariusze Kamińského a maďarského ministra vnitra Sándora Pintéra přijal pozvání Jana Hamáčka (ČSSD) i spolkový ministr vnitra Rakouské republiky Wolfgang Peschorn.

Hlavním bodem jednání bylo posilování spolupráce v oblasti vnitřní bezpečnosti v Evropské unii. Český ministr vnitra Jan Hamáček upozornil, že by se státy V4 měly soustředit především na praktickou spolupráci a sdílení informací či zkušeností. „Nevymýšlejme už vymyšlené, chceme plně využívat mechanismy, které máme. V otázce vnitřní bezpečnosti má EU velký potenciál zlepšit výměnu informací a lépe bojovat s trestnou činností,“ sdělil ministr vnitra Jan Hamáček. Ministři vnitra V4 a Rakouska otevřeli téma společných technických standardů vybavení policistů a využití hromadných nákupů pro všechny země. „Pak bychom usilovali o maximální zapojení firem ze zemí V4,“ dodal Jan Hamáček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

Líbí se mi, že umíte uznat svou chybu.

Ale jak to tedy vlastně bylo? Vy jste s STB opravdu spolupracoval? A kdy přesně jste spolupráci ukončil?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Václav Klaus: Odešel velký a mimořádný člověk

11:16 Václav Klaus: Odešel velký a mimořádný člověk

Kardinál Duka byl velký a mimořádný člověk a jeho odchod je velikou ztrátou nejen pro naši katolicko…