Ministr Hamáček: Opět se ukazuje, jak jsou dobrovolní hasiči nepostradatelní

06.12.2021 18:45 | Tisková zpráva

V nemocnicích a zařízeních sociálních služeb je v boji s pandemií covidu-19 připraveno pomoci 653 dobrovolných hasičů, kteří doplní kapacity Armády ČR a Hasičského záchranného sboru ČR (HZS).

Ministr Hamáček: Opět se ukazuje, jak jsou dobrovolní hasiči nepostradatelní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda vlády Jan Hamáček

Vyplývá to z dnešního jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ). Ten projednal i povinné očkování vybraných skupin nebo opatření proti variantě viru omikron.

Až 653 dobrovolných hasičů v rámci jednotlivých krajů nabízí svou pomoc v přetížených nemocnicích a zařízeních sociálních služeb. Pomáhat budou moci maximálně jeden týden, svou přítomností doplní omezené kapacity Armády ČR a HZS ČR.

„Opět se ukazuje, jak jsou dobrovolní hasiči nepostradatelní, a já jim za to moc děkuji. Všichni, kdo se zapojí, jsou plně očkovaní, placeni budou podobně jako v případě výjezdu na zásah,“ uvedl ministr vnitra a předseda ÚKŠ Jan Hamáček s tím, že výpomoc bude omezena pouze na práce, které nevyžadují specializované zdravotnické vzdělání.

Anketa

Obstál Adam Vojtěch coby ministr zdravotnictví?

31%
64%
hlasovalo: 47377 lidí

Požadavek na nasazení dobrovolných hasičů vznese krizový štáb kraje, který se obrátí na krajské ředitelství HZS. Pokud by požadavky krajské kapacity přesáhly, je připraveno výpomoc centrálně koordinovat Generální ředitelství HZS.

ÚKŠ dnes projednával i povinné očkování vybraných profesních skupin a občanů nad 60 let nebo opatření přijatá v souvislosti s koronavirovou variantou omikron. Ta by měla být prodloužena do 20. prosince. Tématem bylo i testování ve školách, Správa státních hmotných rezerv již vybrala vítěze zakázek, přičemž distribuce testů do škol s pomocí hasičů je plánována na 9. prosince.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: Broumovské kostely se staly národní kulturní památkou

22:21 Berdychová: Broumovské kostely se staly národní kulturní památkou

Vláda České republiky prohlásila soubor deseti kostelů a jedné kaple na Broumovsku národní kulturní …