Ministr Hamáček: Rozpočet ministerstva vychází z jednání posílen o 1,7 miliardy

19.08.2019 20:46

Rozpočet Ministerstva vnitra na rok 2020 posílí o 1,3 miliardy korun

Ministr Hamáček: Rozpočet ministerstva vychází z jednání posílen o 1,7 miliardy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček
reklama

Ministryně financí Alena Schillerová a ministr vnitra Jan Hamáček se dohodli na navýšení rozpočtu kapitoly Ministerstva vnitra pro rok 2020 o 1,3 mld. Kč. Většinu z těchto prostředků získá Policie ČR, a to 1,1 mld. Kč. Největší část půjde na obnovu vozového parku, kde bylo pro rok 2020 vyčleněno dodatečných 500 mil. Kč. Ministři se zároveň dohodli, že o stejnou částku bude navýšen rozpočet na vozový park i v následujících dvou letech. Dalších 450 mil. Kč bude uvolněno již v letošním roce, takže celkem v roce 2019 půjde na obnovu vozového parku 1 mld. Kč. Dále bude v roce 2020 uvolněno dalších 250 mil. Kč na provozní výdaje policie, 200 mil. Kč na její investice a 150 mil. Kč na platy příslušníků, kteří rozšířili řady policistů v roce 2019. Rezort Ministerstva vnitra nadto v příštím roce získá 200 mil. Kč na budování evropských informačních systémů.

„Chtěla bych ocenit vstřícnost a věcnou rovinu dnešního jednání, jehož výsledkem je posílení bezpečnosti naší země. Za důležité také považuji, že policisté, stejně jako hasiči, obdrží tyto vyjednané prostředky na provoz a investice již na počátku roku 2020, což usnadní úspěšnou realizaci těchto výdajů. Celkem se rozpočet Ministerstva vnitra zvýšil na 78,8 mld. Kč, rozpočet Policie na 34 mld. Kč“ prohlásila po jednání ministryně financí Alena Schillerová.

„Z dnešního jednání odcházím spokojen. Jeho výsledek je dobrou zprávou pro policisty, hasiče i další zaměstnance bezpečnostních sborů a zároveň potvrzením, že bezpečnost občanů je prioritou této vlády. Společně s navýšením rozpočtu hasičského sboru o 434 mil. Kč, na čemž se v minulém týdnu dohodla paní ministryně Schillerová s generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru Drahoslavem Rybou, vychází rozpočet Ministerstva vnitra z jednání posílen o 1,7 mld. Kč,“ uzavřel ministr vnitra Jan Hamáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bondarenková (SPD): Ze současné krize můžeme vyjít silnější, stačí chtít

5:34 Bondarenková (SPD): Ze současné krize můžeme vyjít silnější, stačí chtít

Všichni jsou teď ve stresu z toho, že se zase bude všelicos zakazovat, uzavírat, izolovat. Je jasné,…