Ministr Hamáček: Spolupráce s Europolem zajišťuje vnitřní bezpečnost v Evropě

04.07.2018 19:28

Ministr vnitra jednal s novou ředitelkou Europolu.

Ministr Hamáček: Spolupráce s Europolem zajišťuje vnitřní bezpečnost v Evropě
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jan Hamáček.

Ministr vnitra Jan Hamáček a policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý se  sešli s novou výkonnou ředitelkou Europolu Catherine De Bolle. Hlavními tématy jejich jednání byly rychlá a důvěrná výměna informací, vzájemná spolupráce policejních orgánů všech členských států a pomoc Europolu při boji s nelegální migrací. Catherine De Bolle v rámci své pracovní cesty mimo jiné navštíví hlavní partnery Europolu na národní úrovni - Policejní prezidium a Generální ředitelství cel. 

V současné době čelí svět, Evropa i Česká republika nejen tradičním bezpečnostním hrozbám, ale i relativně novým hrozbám, jako jsou kyberkriminalita, obchodování s lidmi či organizované převaděčství. Evropské státy se musí přizpůsobit a reagovat na změny hrozeb a změnu mezinárodní bezpečnostní situace. „Spolupráce států v rámci Europolu pomáhá při udržování vnitřní bezpečnosti v Evropě. Výměna a analýza informací policejních složek přispívá k efektivnějšímu boji proti terorismu, mezinárodnímu obchodu s drogami či nelegální migraci,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček. Intenzivnější spolupráci a výměnu informací mezi bezpečnostními službami členských států Česká republika dlouhodobě podporuje. Výměna zpráv v rámci Europolu se za poslední čtyři roky více než zdvojnásobila. Celkový počet operací podpořených Europolem se ve srovnání s rokem 2016 zvýšil v roce 2017 o 42 %. „Propojení informačních systémů EU zefektivní práci policejních a pohraničních orgánů a umožní lépe řešit aktuální problémy v oblasti bezpečnosti,“ doplnil ministr vnitra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Československá strana socialistická (ČSS) stála u zlomových dnů našich dějin

18:06 Československá strana socialistická (ČSS) stála u zlomových dnů našich dějin

Stanovisko strany Národní socialisté k 30. výročí 17. listopadu 1989