Ministr Hamáček: Vzájemná pomoc mezi státy je jedním ze základních principů úspěchu

26.04.2020 16:39 | Zprávy

Česko pomůže Řecku se zvládáním koronaviru v uprchlických táborech.

Ministr Hamáček: Vzájemná pomoc mezi státy je jedním ze základních principů úspěchu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček

Česká republika vyhověla žádosti řeckého ministra pro migraci a pomůže Řecku s bojem s epidemií koronaviru mezi žadateli o azyl. Těch je v Řecku 115 tisíc a v souvislosti s epidemií COVID-19 dochází ke zhoršení situace v uprchlických táborech i na hranicích s Tureckem.

Vláda ve čtvrtek schválila návrh ministra vnitra Jana Hamáčka na materiální dar Řecku v hodnotě 4,3 mil. Kč. Na základě žádosti řecké strany jde o hygienické potřeby, hlavně mýdla, šampony a toaletní papír, dále o nafukovací matrace, spací pytle, deky a ručníky. „Vzájemná pomoc mezi státy je jedním ze základních principů úspěchu. V žádném případě nechceme, aby situace v Řecku eskalovala,“ uvedl ministr vnitra s tím, že materiál pomůže především dětským uprchlíkům, kterých je v Řecku cca 41 tisíc.

Nákaza koronavirem se už objevila ve dvou uprchlických táborech na pevninském Řecku. V karanténě je i hotel s téměř 500 uprchlíky, řecké úřady také zaznamenaly pohyb uprchlíků z Turecka směrem k řeckým hranicím.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Je otázka, nakolik to hnutí ANO myslí s obranou ČR vážně

23:00 Premiér Fiala: Je otázka, nakolik to hnutí ANO myslí s obranou ČR vážně

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k útoku ruských dronů