Ministr Havlíček: CoVpoint spojuje Česko. Aktuálně systém obsahuje víc než 1400 položek

15.04.2020 16:13

CoVpoint spojuje Česko. Informační systém CzechInvestu a MPO obsahuje už víc než 1 400 položek pomoci v kontextu s pandemií koronaviru.

Ministr Havlíček: CoVpoint spojuje Česko. Aktuálně systém obsahuje víc než 1400 položek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček

V reakci na pandemii koronaviru koncem března operativně vznikla aplikace pro propojování nabídky a poptávky, dostupná ZDE. Zapojit se do stále se rozvíjejícího informačního systému může stát, samospráva, akademická půda, soukromé subjekty, neziskové organizace i komunity. Díky CoVpointu ve správě CzechInvestu a Ministerstva průmyslu a obchodu, který obsahuje už víc než 1 400 položek, se propojilo na 60 společností, řeší se 12 transferů technologií a Česko se na jednom místě spojuje více než 90 projekty.

„Mimořádná opatření, kdy na prvním místě musí být ochrana zdraví, ve velmi krátké době zcela změnila komunikaci. Přesunula se na internet, do on-line světa, a to i co se týče do té doby často osobní nabídky a poptávky. Náš resort na to operativně reagoval, spustili jsme platformu Spojujeme Česko, jejíž součástí je i B2G a B2B portál CoVpoint, který aktuálně obsahuje víc než 1 400 položek,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

„Spojujeme Česko i CovPoint je ve správě agentury CzechInvest a MPO. Obojí se podařilo spustit ve velmi krátké době, nejen digitalizace tak v našem resortu nabrala v kontextu s koronavirem úplně jiné tempo. Samozřejmě nejde jen o to být rychlý, nutná je také kvalita a konkrétní výsledky přínosné pro širokou veřejnost,“ říká náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku Silvana Jirotková.

Anketa

Zeman by si přál, aby vládní koalice ANO a ČSSD pokračovala i po volbách. Souhlasíte?

hlasovalo: 16306 lidí

CoVpoint, který je ve správě CzechInvestu, koordinuje MPO a spolupracuje na něm s Ministerstvem zdravotnictví, Ministerstvem vnitra a Úřadem vlády. Zapojen je také Svaz průmyslu a dopravy a jedná se o spolupráci s Hospodářskou komorou.

„Díky CoVpointu se tak mimo jiné podařilo propojit lékařskou ordinaci, která potřebovala roušky a dezinfekci, s firmou, která je vyrábí, došlo také k dodávce rukavic pro pečovatelský dům nebo speciálních bavlněných dětských rukavic. V oblasti transferu technologií se aktuálně řeší 12 projektů, jde například o masky z ČVUT, skener plic od Linetu nebo spolupráci firem Sigma a Acam Solution při automatizaci linky na výrobu ochranných filtrů,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Patrik Reichl.

V informačním systému CovPoint nyní pracuje ve dvou směnách na 80 lidí. Ověřují věrohodnost dat, vkládají je do systému a poté propojují nabídku a poptávku. „Zájem o CoVpoint roste, využívá ho i Ústřední krizový štáb, nejen proto se ho snažíme spravovat co nejlépe,“ říká krizový koordinátor MPO Robin Čumpelík a dodává: „Tento týden se tak mají nově zapojit studenti Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické. Bude to třeba, na CoVpointu jsme totiž nově zveřejnili B2B tržiště s možností vyhledávání a filtrování (ZDE) a chystá se také přehled realizovaných projektů.“ Současně se rozrůstá platforma Spojujeme Česko, která slouží jako informační rozcestník korona projektů od partnerů, s kterými CzechInvest a MPO spolupracují.

Každý, kdo by se chtěl do systému CoVpoint zapojit, může napsat na e-mail covpoint@mpo.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Sliboval jste zajištění léků!

Nestalo se tak. Jak je to možné? Neuvažujete o rezignaci? Vy už se i bojíte lidí – neodpovídáte zde, ani novinářům. Proč se k problému nechcete postavit čelem? Bojíte se?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Bartoš: Platit dvakrát za stejnou věc nedává smysl

4:32 Ministr Bartoš: Platit dvakrát za stejnou věc nedává smysl

Komentář na facebookovém profilu k byrokracii.