Ministr Havlíček: Každým nákupem výrobku s logem Česká kvalita spotřebitel podporuje českou ekonomiku

05.11.2021 7:33 | Tisková zpráva

Společnost držitelů značky Česká kvalita se rozrostla o nové členy. Potvrzení o kvalitním výrobku či službě může nově používat dvanáct organizací, zapojených do Národního programu Česká kvalita.

Ministr Havlíček: Každým nákupem výrobku s logem Česká kvalita spotřebitel podporuje českou ekonomiku
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Karel Havlíček (ANO)

Certifikáty jim na Ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) u příležitosti Dne s Českou kvalitou předal vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček. Značka Česká kvalita dokládá, že se jedná o špičkové české výrobky a služby.

„Každým nákupem výrobku s logem Česká kvalita spotřebitel podporuje českou ekonomiku. Zapojení do tohoto programu Ministerstva průmyslu a obchodu v praxi znamená, že čím víc výrobců se zapojí a čím víc produktů a služeb od nich lidé koupí, tím víc se podpoří tuzemská zaměstnanost a soběstačnost,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „V neposlední řadě bude mít spotřebitel jistotu, že si pořídil kvalitní věc.“

Národní program Česká kvalita zajišťuje Rada kvality ČR. „Kvůli pandemii COVID-19 prochází ekonomika, a to nejen česká, velmi obtížným obdobím. Značka Česká kvalita je klíčová pro podporu tuzemského hospodářství. Chceme pomoct zviditelnit kvalitní výrobky a služby šikovných českých firem i jednotlivců,“ říká náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku a podnikatelské prostředí a předsedkyně Rady kvality ČR Silvana Jirotková.

Národní program Česká kvalita v současné době zahrnuje 22 různých značek. Kvalita každého produktu, který se uchází o jednotlivá ocenění ověřují, nezávislí experti, kritéria hodnocení jsou velmi náročná. Poté, co se subjekt stane držitelem značky Česká kvalita, jakost oceněného produktu se průběžně ověřuje stejně jako spokojenost zákazníků s daným výrobkem či službou.

„Národní program Česká kvalita je pro firmy klíčový z hlediska konkurenceschopnosti, zvyšuje jim úroveň a zájem o to, co nabízejí. Spotřebitelům zase usnadňuje rozhodovací nákupní proces, na první pohled vidí, jaký výrobek či služba je kvalitní, vidí logo Česká kvalita,“ říká ředitel odboru podnikatelského prostředí Ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Vinkler.

Den s Českou kvalitou je součástí tradičního pojetí listopadu jako měsíce kvality. Právě teď na podzim se koná řada odborných akcí, seminářů či konferencí, které připravilo MPO spolu s Radou kvality ČR a dalšími partnery. Každoročním vyvrcholením je slavnostní předání Národních cen kvality ČR. Výsledky ročníku 2021 tak zazní už 24. listopadu ve Španělském sále na Pražském hradě. Víc informací ZDE.

Noví držitelé značky Čšská kvalita:

Anketa

Věříte, že Fialova vláda bude dobře hájit naše národní zájmy?

2%
96%
hlasovalo: 47317 lidí

 • Česká kvalita: Osvědčeno pro stavbu - lehká střešní krytina a trapézové plechy od SATJAM s.r.o.
 • Česká kvalita: Ekologicky šetrný výrobek - dveře a zárubně od Solodoor a.s.
 • Česká kvalita: Značka kvality v sociálních službách - Domov pro seniory Kamenec, Slezská Ostrava
 • Česká kvalita: Prověřená veřejně prospěšná organizace - Sdružení Neratov
 • Česká kvalita: Životnost plus - Matrace Zaren Dreamsy 3D Orthopedic od ZAREN - Noemus, s.r.o.
 • Česká kvalita: Zdravotně nezávadná obuv - bota pro Vaše dítě „Žirafa“ - dětská domácí textilní obuv na suchý zip vzor 000708 od HP Čechtín s.r.o.
 • Česká kvalita: Komfortní obuv - usňová fussbettová obuv od Tipaboty s.r.o.
 • Česká kvalita: CZECH MADE - beton a jeho výroba od Transbeton s.r.o.
 • Česká kvalita: ITC Certifikovaná kvalita - školní batohy TOPGAL, kolekce CHILLI 2019, 2020, 2021 od TOPGAL a.s.
 • Česká kvalita: Hřiště-sportoviště-tělocvična - Ověřený provoz - skateboardové hřiště, areál ANGER, Statutární město Teplice
 • Česká kvalita: Nábytek - řady nábytku Empire, Klasik, Design, Medical a Educal od ALBA ČR spol. s r.o.
 • Česká kvalita: QZ Zaručená kvalita - ponožky, reflexní ponožky a kompresní podkolenky od Moravec kvalitní ponožky s.r.o.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Stačilo poslouchat „čučkaře", ruský agente Nejedlý

22:33 Pospíšil (TOP 09): Stačilo poslouchat „čučkaře", ruský agente Nejedlý

Komentář na facebookovém profilu k poradci prezidenta Martinu Nejedlému.