Ministr Havlíček: Novou členkou Rady Českého telekomunikačního úřadu se stane Hana Továrková

04.11.2019 21:32

Vláda na svém dnešním zasedání schválila jmenování nové členky Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Na dobu pěti let se jí stane Hana Továrková.

Ministr Havlíček: Novou členkou Rady Českého telekomunikačního úřadu se stane Hana Továrková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček
reklama

„Hana Továrková splnila veškeré předpoklady dané zákonem o elektronických komunikacích. Ze své advokátní praxe má bohaté zkušenosti s mediací a mimosoudním řešením sporů, dlouhodobě se angažuje v rozvoji telekomunikačního sektoru, mimo jiné je předsedkyní Platformy pro rozvoj vysokorychlostního internetu,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. 30. září 2019 skončilo funkční období člena Rady ČTÚ Jana Dubna. Zákon o elektronických komunikacích stanoví podmínky pro jmenování členů Rady Českého telekomunikačního úřadu. Členy Rady a jejího předsedu jmenuje a odvolává vláda na návrh ministra průmyslu a obchodu.

„Jsem ráda, že budu moci navázat na svoji snahu o rozvoj vysokorychlostního internetu v České republice. Dlouhodobě se snažím o rozvoj telco sektoru u nás. V nové pozici bych se ráda zasadila nejen o včasné a transparentní budování sítí 5G, které jsou bezesporu nutným předpokladem pro rozvoj digitální ekonomiky a společnosti jako takové, ale předpokládám, že vhodným způsobem přispěji i k řešení otázky cen mobilních dat. V obou klíčových tématech je totiž role ČTU nezastupitelná,“ říká nová členka Rady Českého telekomunikačního úřadu Hana Továrková.

Mgr. Ing. Hana Továrková vystudovala studijní obor Právo a právní věda na Právnické fakultě Masarykovy univerzity a studijní obor Podnikové finance na Podnikatelské fakultě Vysokého učení technického v Brně. Hovoří anglicky a německy. Od roku 2009 působí jako advokát, je společníkem společnosti Továrek, Horký a partneři, advokátní kancelář. Soustředí se na komunikaci s významnými klienty, prezentaci advokátní kanceláře navenek a jednání s protistranami. V právním zastoupení klientů se účastnila mnoha klíčových obchodních jednání a vedla řadu významných valných hromad.

doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA

  • BPP
  • Trvale pověřený řízením ministerstva dopravy
  • místopředseda vlády

Je také členkou představenstva a předsedkyní Sekce IT a telekomunikací Hospodářské komory České republiky. Dlouhodobě se zasazuje o rozvoj telekomunikačního sektoru, a to ať už prosazováním legislativy usnadňující výstavbu, tak i snahou o aktivní čerpání dotačních titulů.

Zasloužila se rovněž o sjednocování názorů asociací a subjektů působících na trhu elektronických komunikací, kdy už více než čtyři roky předsedá Platformě pro rozvoj vysokorychlostního internetu. Její kandidaturu společně podpořila Hospodářská komora České republiky a Svaz průmyslu a dopravy České republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Třikrát roušky

18:19 Niedermayer (TOP 09): Třikrát roušky

Komentář na facebookovém profilu k dodržování povinného nošení roušek