Ministr Herman: Naše budoucnost je ve společném evropském domě

06.11.2014 11:45

Ministr kultury Daniel Herman si připomněl s bavorským ministerským předsedou Horstem Seehoferem 25 let od pádu železné opony.

Ministr Herman: Naše budoucnost je ve společném evropském domě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

V pondělí si ministr kultury Daniel Herman připomenul s bavorským ministerským předsedou Horstem Seehoferem na česko-německé hranici 25. výročí pádu tzv. železné opony.

Setkání, na kterém ministr zastupuje předsedu vlády ČR, se zúčastnili i další významní političtí reprezentanti spolkových zemí Německa. Na hraničním přechodu v Schirndingu zahájili novou expozici ve zdejším hraničním muzeu "25 let od pádu železné opony 1989-2014".

Ministr kultury Daniel Herman si připomněl s bavorským ministerským předsedou Horstem Seehoferem 25 let od pádu železné opony

Poté se v Selbu společně zúčastnili slavnostního připomínkového ceremoniálu. V otevřené diskusi si představitelé obou států připomněli osobní zážitky z doby politického převratu před 25 lety. Ministr Herman zdůraznil další vývoj společné spolupráce obou zemí v jednotné Evropě.

Ministr kultury Daniel Herman si připomněl s bavorským ministerským předsedou Horstem Seehoferem 25 let od pádu železné opony

„Naše budoucnost je ve společném evropském domě, který musíme budovat společně. Jsou to naše společné evropské hodnoty, o které musíme pečovat a dále je rozvíjet,“ poznamenal ministr Herman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo kultury

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Žádáme předsedu vlády o umožnění opětovného zavedení testování ve školách

9:15 Primátor Hřib: Žádáme předsedu vlády o umožnění opětovného zavedení testování ve školách

Kvůli znovu se zhoršující epidemiologické situaci a nárůstu počtu nakažených se hlavní město Praha p…