Ministr Herman: Pražské jaro slibuje mnoho nevšedních uměleckých zážitků

12.05.2017 17:38

Ministr kultury Daniel Herman se dnes v 19,15 hodin v Obecním domě zúčastní slavnostního zahájení 72. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro 2017, které se tradičně koná každý rok 12. května na výroční den úmrtí Bedřicha Smetany.

Ministr Herman: Pražské jaro slibuje mnoho nevšedních uměleckých zážitků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

„Jako každý rok, tak i ten letošní se všichni příznivci kvalitního interpretačního umění  a tudíž i Pražského jara těší, až se rozezní tóny všech období a žánrů. Mezinárodní festival Pražské jaro je neodmyslitelnou součástí kulturního kalendáře všech milovníků klasické hudby, stejně jako mladých nadějných umělců, kteří zde měří své síly a schopnosti v odborníky uznávané soutěži. Trvalou posluchačskou a diváckou přízeň si festival získává pestrým programem i velmi kvalitním obsazením: koncertní pódia vítají významné a uznávané interprety a orchestry domácí i zahraniční. Také program letošního ročníku slibuje mnoho nevšedních uměleckých zážitků. Nenechme si je ujít,“ říká k letošnímu ročníku festivalu  Daniel Herman.

Přehlídku prominentních zahraničních symfonických orchestrů stejně jako festival samotný zahájí těleso, které mnozí řadí na první příčku pomyslného žebříčku nejlepších světových orchestrů – Vídeňští filharmonikové v čele s dirigentem Danielem Barenboimem. Tento věhlasný orchestr na Pražské jaro zavítá již posedmé, nicméně festival zahájí poprvé  - a jak jinak, než cyklem symfonických básní B. Smetany Má vlast.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konzervativní strana: Jak jedním preferenčním hlasem najednou volit více kandidátů?

22:44 Konzervativní strana: Jak jedním preferenčním hlasem najednou volit více kandidátů?

Společná tisková zpráva KČ, KONS a SMS k volbám do EP