Ministr Hladík: První bezzásahová oblast ve Východním Krušnohoří

21.09.2023 14:01 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bezzásahové oblasti v Krušnohoří.

Ministr Hladík: První bezzásahová oblast ve Východním Krušnohoří
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) představil čerstvá data k programu Nová zelená úsporám Light a další novinky týkající se energetických úspor a energetického poradenství

Staré stromy les potřebuje. V korunách hnízdí ptáci, v okolí má domov hmyz i houby. Jedním takovým místem je Východní Krušnohoří, oblast s letitými bučinami i bohatou biologickou rozmanitostí. Ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství a Markem Výborným jsme zde právě vytyčili první bezzásahovou oblast, díky které zachováme i ochráníme porosty, které jsou staré až 120 let.

Je v hůře přístupném terénu a mimo turistické stezky nebo cesty, takže běžné návštěvníky nijak neohrozí. Kontinuální péči pro celý lesní unikát přinese připravované vyhlášení chráněné krajinné oblasti Krušné hory, která zdejší bučiny zahrnuje. 

reklama

autor: PV

změny ve smlouvách

Dobrý den, nechápu, jak piráti mohou podpořit pro nás tak nevýhodné změny zakládajících smluv EU. Nebo myslíte, že jsou pro nás výhodné? A kdyby byly změny schváleny, neměli bysme jako občané mít pak možnost rozhodnout, zda chceme v EU nadále zůstávat? Myslíte, že změny projdou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Davis (Zelení): Lepší pozdě nežli později, změnu klimatu musíme aktivně řešit

23:08 Davis (Zelení): Lepší pozdě nežli později, změnu klimatu musíme aktivně řešit

Informace na veřejném facebookovém profilu strany ke konferenci OSN o klimatu