Ministr Jurečka: Bez reformy se neobejdeme

09.03.2023 18:09 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důchodové reformě

Ministr Jurečka: Bez reformy se neobejdeme
Foto: Hana Brožková
Popisek: Marian Jurečka, místopředseda vlády, ministr práce a sociálních věcí

Občas se setkávám s názorem, že přeci není potřeba žádná důchodová reforma. Stačí trochu ušetřit a na důchody bude. S šetřením souhlasím, ostatně jsme již snížili počet úředníků nebo chystám zpřísnění u mnoha sociálních podpor, ale z principu to stačit nikdy nemůže kvůli tomu, kolik peněz je na důchody potřeba ve srovnání s čímkoli jiným.

Anketa

Jakou školní známkou hodnotíte prezidentství Miloše Zemana?

20%
59%
6%
7%
8%
hlasovalo: 26304 lidí

Dnes už na ně stát vydává asi 40 haléřů z každé 1 koruny, kterou má. Až půjde do důchodu generace Husákových dětí, tak bez jakékoli změny budeme dávat na důchody 2x tolik z každé 1 koruny. Stejně tak už dnes víme, že budeme mít ve společnosti více starších lidí a tím porostou i nároky na sociální služby nebo zdravotnictví.

Nejsou tak ani třeba velké ekonomické znalosti, aby si každý domyslel, že na všechno ostatní jako školství, výstavbu a údržbu infrastruktury nebo naši obranu bychom měli jen zlomek dnešních financí, a to je neudržitelné. Já ale nechci, abychom měli v budoucnu horší školy pro naše děti, nebo abychom přestali zlepšovat naši infrastrukturu, která to i dnes safra potřebuje, a takto lze jmenovat spoustu věcí.

Proto je důchodová reforma nutná a za lidovce ještě dodávám, že je nutné stát a jeho služby přizpůsobovat i potřebám mladých rodičů. Děti jsou náš největší odkaz a také jsou těmi, kdo jednou bude vydělávat i na náš důchod. Pokud nepodpoříme rodiče co nejvíce to jde, můžeme promýšlet systém jaký chceme, ale pořádně fungovat nikdy nemůže.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kubisková (Přísaha): Postavil se supermarketu. Víc takových statečných farmářů

8:04 Kubisková (Přísaha): Postavil se supermarketu. Víc takových statečných farmářů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k farmě Luční dvůr v Bartošovicích.