„Touto podporou jsme chtěli usnadnit provoz charitativních organizací, protože pomáhají potřebným, kteří mají často problém zajistit si i základní potraviny. Je vidět, že tato sociální podpora byla dobře zacílená, loni si s její pomocí organizace nakoupily zejména chladicí zařízení a rozšířily prostory pro skladování potravin. Některé banky před tím vůbec chladicí zařízení neměly, jiným se povedlo zvětšit jejich objem až dvojnásobně. To by bez naší podpory nebylo možné,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.
Letos pro stejné účely připravilo Ministerstvo zemědělství opět 30 milionů korun. Charitativní organizace můžou podávat žádosti o podporu od 1. do 31. března. Na začátku března Ministerstvo uspořádá informativní seminář pro příjemce podpory, kde je seznámí se změnami a možnostmi tohoto dotačního programu.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Chat Control
Když ho EU prosadí, což myslím, že bohužel prosadí, co uděláte jako vláda? A můžete něco udělat aby se na nás nevztahoval?
Další články z rubriky
17:17 Vondráček (Svobodní): Nikdo nechce kriminalizovat děti zbytečně
Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na komentář senátorky Ludkové k snížení věkové hranice …
- 16:21 Senátorka Ludková: Je třeba se ptát, co u dítěte spustilo brutální násilí
- 15:14 Goláň (ODS): Náhoda? Ani omylem
- 14:07 Ministr Lipavský: Je důležité, aby se do muniční iniciativy zapojily další státy
- 13:09 SOCDEM: Lidé jsou systémově přetěžovaní
- 12:12 Kordová Marvanová: Podezřelé zakázky začíná konečně řešit ÚOHS



