Ministr Jurečka: Nigérie má z afrických zemí nejvýraznější potenciál

15.05.2016 13:08

O možné spolupráci v zemědělství a potravinářství v Nigérii jednal ministr zemědělství Marian Jurečka. Mise, která zahrnuje i návštěvu Senegalu, je pořádaná společně s Ministerstvem zahraničních věcí. Účastní se jí i podnikatelé, například producenti české zemědělské a potravinářské technologie.

Ministr Jurečka: Nigérie má z afrických zemí nejvýraznější potenciál
Foto: kdu.cz
Popisek: Marian Jurečka

Českou delegaci, v níž je za ministerstvo zahraničí náměstek Martin Tlapa, přijal nigerijský viceprezident Yemi Osinbaja, ministr zahraničních věcí Geoffrey Onyeama a ministr energetiky a ekonomický superministr Babatunde Raji Fashola.

„Nigérii jsme navštívili zejména proto, že z afrických zemí má nejvýraznější potenciál, má 174 milionů obyvatel. Nigerijská strana má zájem o dodávky technologií do zpracovatelského průmyslu a další materiál. Hovořili jsme o konkrétních dodávkách pro farmy,“ řekl ministr Marian Jurečka.

Nigérie je potravinově vysoce závislá na dovozech

Ministr vystoupil na česko-nigerijském podnikatelském semináři, kterého se zúčastnilo přes 150 zástupců firem z obou zemí. Jeho cílem bylo podpořit působení českých firem na tamním trhu. „Ačkoliv nebyl seminář oborově zaměřený, těšil mě zájem nigerijských zástupců zemědělského a potravinářského sektoru o českou, zejména technickou a technologickou produkci v této oblasti. Nigérie je potravinově vysoce závislá na dovozech. A přestože zemědělská produkce roste, vzhledem k rychlému růstu populace to zdaleka nestačí. České firmy zaměřené na zemědělství a potravinářství mohou rozvoji Nigérie v těchto oblastech pomoci, a posílit tak potravinové zabezpečení,“ uvedl ministr Jurečka.

Zemědělství je jednou z nigerijských priorit, jsou zde příležitosti pro dovoz zemědělské techniky, skladování zemědělské produkce, zavlažovacích systémů, pesticidů i hnojiv. Vzhledem k vysoké závislosti Nigérie na dovozu potravin, je zde prostor i pro komodity a potraviny.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Věříte v mír?

Dobrý den, jak vidíte šance, že Rusko a Ukrajina se dohodnou na míru? Přijde mi, že se konflit neustále eskaluje a o mírových jednání už neslyšíme ani je nikdo neinicuje. Ano, jednat a věřit v dohodu s diktátorem asi lze jen obtížně, ale pokud k tomu nedojede, tak jak jinak tomůže skončit, než že Pu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KDU-ČSL: Náš úkol? Aby senioři mohli v klidu a pohodlí užívat podzimu života

22:02 KDU-ČSL: Náš úkol? Aby senioři mohli v klidu a pohodlí užívat podzimu života

Komentář na facebookovém profilu k Mezinárodnímu dni seniorů.