Ministr Jurečka: Se Slovenskem máme společné priority a chceme je při jednáních v Unii podpořit

18.08.2016 16:15 | Zprávy

Ministr Marian Jurečka jednal v Palárikovu se slovenskou ministryní zemědělství a rozvoje venkova Gabrielou Matečnou o předsednictví Slovenské republiky v Radě Evropské unie, o aktuální situaci na trhu s živočišnými komoditami, zjednodušení Společné zemědělské politiky a nekalých praktikách v obchodě s potravinami.

Ministr Jurečka: Se Slovenskem máme společné priority a chceme je při jednáních v Unii podpořit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zemědělství Marian Jurečka

„Se Slovenskem máme mnoho společných témat a priorit, proto ho jako předsednickou zemi Rady EU chceme při jednáních podporovat. Například při hledání možností, jak vylepšit postavení zemědělců v dodavatelském řetězci. Stejně jako Slovensko požadujeme přijetí konkrétních předpisů na úrovni EU, které by zakazovaly nekalé obchodní praktiky,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Slovensko i Česká republika řeší, jak zabránit nekalým obchodním praktikám v potravinářském řetězci, zejména nerovnoměrnému rozdělení marží. Pozitivní vliv na situaci má v ČR letošní novela zákona o významné tržní síle inspirovaná podobným zákonem platným na Slovensku. Norma pomohla vyřešit například dlouhé doby splatnosti faktur.

Se slovenskou kolegyní Gabrielou Matečnou probíral český ministr také celoevropskou krizi na trhu s mlékem a vepřovým masem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Už od vašeho vystoupení z vlády kritizujete ODS

Jak vám tu vaši kritiku ale věřit, protože co si pamatuji, tak jste ODS kritizovali i dřív a pak jste s ní šli do koalice. A šli byste do ní s ODS znovu? A co třeba STAN, s kterým jste dokonce společně kandidovali, a kde se její šéf schází s trestně stíhanými lidmi? To vám nevadí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti: Stanjura maže daně miliardářům

22:01 Piráti: Stanjura maže daně miliardářům

Ministr financí Stanjura měl celou dobu informace o špinavých bitcoinech, a přesto navrhl nulové zda…