Ministr Jurečka: Země živitelka propaguje dobrou práci

27.08.2015 21:20 | Zprávy

Informačním stánkem v pavilonu T i expozicí v pavilonu Z, která zahrnuje prezentaci Programu rozvoje venkova (PRV) a místních akčních skupin, se představuje Ministerstvo zemědělství na 42. ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka.

Ministr Jurečka: Země živitelka propaguje dobrou práci
Foto: kdu.cz
Popisek: Marian Jurečka

Ten dnes v Českých Budějovicích zahájil ministr Marian Jurečka. Ve spolupráci se Státním zemědělským intervenčním fondem (SZIF) je zajištěna i prezentace výrobců oceněných národní značkou kvality KLASA a projektu Regionální potravina.

Největší tuzemskou výstavu zaměřenou na zemědělství a venkov označil ministr Jurečka za jednu z nejdůležitějších akcí, která propaguje dobrou práci českých a moravských zemědělců a potravinářů a seznamuje s ní i veřejnost. Připomněl také, že pro podnikatele v zemědělství, lesnictví a potravinářství je připraveno přes 5 miliard korun na projekty z Programu rozvoje venkova 2014 – 2020.

„Vyšli jsme vstříc požadavkům zemědělců a jako první na podzim vyhlásíme opatření na investice do zemědělského majetku, potravinářských podniků a lesního hospodářství. Dotace půjdou také na inovativní technologie v potravinářství nebo na budování lesních cest. Hlavním cílem je posílení konkurenceschopnosti a podpora sektorů, které by se bez podpory ocitly v tíživé situaci,“ řekl ministr zemědělství Jurečka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Ludková: Podpis není formalita. Nedávejte ve školách práva naslepo

16:04 Senátorka Ludková: Podpis není formalita. Nedávejte ve školách práva naslepo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k novotám ve školství.