Ministr Jurečka: Zemědělcům rozdělíme na citlivé sektory dvojnásobek peněz

11.11.2014 12:09

Ministr zemědělství Marian Jurečka schválil sazby přímých plateb pro zemědělce na rok 2014, podle kterých dostanou peníze z rozpočtu EU za produkci cukru a rajčat. Jeho součástí jsou také sazby plateb na tzv. citlivé sektory. Zemědělci prostřednictvím těchto plateb obdrží přibližně 2,79 miliard korun. Loni přitom dosáhla jejich výše zhruba 1,97 miliardy korun. Dotace bude vyplácet Státní zemědělský intervenční fond.

Ministr Jurečka: Zemědělcům rozdělíme na citlivé sektory dvojnásobek peněz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zemědělství Marian Jurečka
reklama

Ministr zemědělství Marian Jurečka podepsal sazebník dotací pro rok 2014 pro oddělenou platbu za cukr, oddělenou platbu za rajčata a zvláštní podporu dle čl. 68 nařízení Rady EU. Jeho součástí jsou také sazby plateb na citlivé sektory, jako je pěstování chmele, brambor pro výrobu škrobu, chov dojnic, telat masného typu, ovcí a koz pasených na travních porostech. V roce 2014 se díky přerozdělení peněz v rámci přímých plateb zvýšila také částka poskytovaná na citlivé sektory.

„Jednoznačně pozitivní zprávou pro zemědělce je, že výše podpory na citlivé sektory se oproti roku 2013 zvýší téměř na dvojnásobek. Zatímco loni dostali na tento typ podpory 819 milionů korun, letos to bude více než 1,5 miliardy korun,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Celkový objem finančních prostředků pro oddělenou platbu za cukr činí zhruba 1,22 miliardy korun (loni 1,14 mld. Kč), u oddělené platby za rajčata dosahuje tato částka zhruba výše 11,4 milionů korun (loni 10,6 milionů).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Ministerstvo zemědělství
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Kubis:   Projekt pro zaměstnance, ohrožené propouštěním, chceme i do našeho kraje

6:28 Hejtman Kubis: Projekt pro zaměstnance, ohrožené propouštěním, chceme i do našeho kraje

Vedení Karlovarského kraje bude usilovat o rozšíření projektu pro občany ohrožené ztrátou zaměstnání…