Ministr Kohout: Dobrá zpráva pro české inovativní firmy

26.08.2013 11:26

Ministr zahraničních věcí Jan Kohout a předsedkyně Technologické agentury ČR Rut Bízková podepsali dne 26. srpna 2013 v Černínském paláci Memorandum o spolupráci mezi MZV a Technologickou agenturou ČR.

Ministr Kohout: Dobrá zpráva pro české inovativní firmy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Jan Kohout

Podepsané memorandum nastavuje parametry vzájemné spolupráce těchto institucí, z níž budou mít v konečném důsledku prospěch především české inovativní firmy. Posílená spolupráce mezi technologickou agenturou a českou diplomacií pomůže vyplnit existující informační mezery při přenosu zahraničních zkušeností a tzv. best practices do českého prostředí. Konkrétně to znamená, že Technologická agentura ČR bude mimo jiné moci využívat  při hodnocení projektů aplikovaného výzkumu informace o trendech a uplatnitelnosti výsledků na zahraničních trzích, kterými disponuje Ministerstvo zahraničních věcí.

Ministr Kohout v souvislosti s podpisem memoranda poznamenal: „Pro české inovativní firmy je klíčové, aby dokázaly se svými unikátními řešeními co nejrychleji prorazit na globálních trzích. Dnes podepsané memorandum vytváří předpoklady pro to, abychom jim mohli v tomto směru více pomáhat a současně jsme minimalizovali možnost potenciálně nevhodného poskytování vládní podpory výzkumu na projekty a programy bez tržního uplatnění.“

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo zahraničních věcí

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Koronavirus - děláme maximum pro vaši bezpečnost

13:17 Premiér Babiš: Koronavirus - děláme maximum pro vaši bezpečnost

Informace na facebookovém profilu o aktuálních opatřeních k ochraně před šířením nákazy koronavirem