Ministr Kremlík: Pokuta má odrazovat řidiče, aby sjížděli na krajské silnice

18.06.2019 20:39

Ministerstvo dopravy, Asociace krajů a Svaz měst a obcí vytvoří společnou pracovní skupinu, která vyhodnotí provoz těžkých nákladních vozidel na síti silnic I., II. a III. třídy a navrhne opatření ochraňující obyvatele dotčených obcí stejně jako krajské silnice.

Ministr Kremlík: Pokuta má odrazovat řidiče, aby sjížděli na krajské silnice
Foto: Ministerstvo dopravy
Popisek: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Dohodli se na tom ministr Vladimír Kremlík, předsedkyně AK ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová a předseda Svazu měst a obcí a starosta Kyjova František Lukl.

„Chceme připravit a projednat návrh na možné zvýšení pokuty za porušení zákazu vjezdu těžké nákladní dopravy, která má odrazovat řidiče a dopravce, aby se vyhýbali mýtnému a sjížděli na krajské silnice,“ říká ministr dopravy Vladimír Kremlík. K projednání tohoto opatření budou do pracovní skupiny přizváni také zástupci Ministerstva vnitra a Policie ČR.

„Pracovní skupina se bude zabývat také koordinací umisťování případných zákazových značek omezujících vjezd nebo průjezd nákladních vozidel na silnicích nižších tříd. Musíme udělat všechno proto, abychom ochránili obyvatele měst a obcí a nenechali kamiony ničit silnice nižších tříd,“ řekla předsedkyně Asociace krajů a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová s tím, že za posledních pět let šlo ze státního rozpočtu a vládních rezerv na opravy krajských silnic 18,8 miliardy korun.

„Potřebujeme zamezit nejen objíždění zpoplatněných silnic po silnicích II. a III. tříd, zaměřit se musíme i na možný přesun tranzitní dopravy na nezpoplatněné silnice I. třídy. Je nutné najít v pracovní skupině takové nástroje, které by možné negativní vlivy co nejvíce eliminovaly,“ dodal předseda Svazu měst a obcí a starosta Kyjova František Lukl s tím, že je nutné respektovat stávající právní situaci ohledně mýtného.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Máme na stole konečně konkrétní projekty 3,5 miliardy proti suchu

22:27 Premiér Babiš: Máme na stole konečně konkrétní projekty 3,5 miliardy proti suchu

Premiér Andrej Babiš ve středu 17. července 2019 vyrazil na pracovní cestu do Středočeského kraje. …