Ministr Kremlík se zúčastní summitu Iniciativy tří moří ve Slovinsku

05.06.2019 12:22

Ministr dopravy Vladimír Kremlík se ve dnech 5. a 6. června zúčastní summitu partnerských států Iniciativy tří moří (ABC) ve slovinské Lublani jako člen delegace České republiky.

Ministr Kremlík se zúčastní summitu Iniciativy tří moří ve Slovinsku
Foto: Ministerstvo dopravy
Popisek: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Ministr dopravy vystoupí na business fóru v rámci panelu o interkonektivitě v dopravě a setká se také s viceprezidentem Evropské investiční banky Vazilem Hudákem či eurokomisařkou pro dopravu Violetou Bulc.

Na setkání zástupců vlád a soukromého sektoru ze zemí mezi Baltským, Jaderským a Černým mořem bude Vladimír Kremlík hovořit o dopravní roli ČR a možnostech lepšího dopravního propojování regionů. Zdůrazní naši roli při rozšiřování transevropských dopravních sítí (TEN-T).

Mezi projednávaná témata na fóru patří i aktivity, které mají souvislost s ČR. Konkrétně se jedná o projekty vodního kanálu Dunaj – Odra – Labe, modernizace železniční tratě Devínská Nová Ves – státní hranice s ČR či novostavby tratě mezi přístavem Koper a Divačou, která má význam pro náš export a import.

Iniciativa ABC vznikla jako neformální platforma pro regionální spolupráci, jejímž cílem je posílit postavení východní části Evropské unie prostřednictvím hospodářských projektů, zlepšení dopravního propojení, zvýšení energetické bezpečnosti a rozvoje digitálních technologií. Těžiště spolupráce spočívá v realizaci makroregionálních projektů. Platforma zahrnuje vybrané členské země EU mezi Baltským, Jaderským a Černým mořem, ke kterým patří Česká republika, Rakousko, Bulharsko, Chorvatsko, Estonsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koudelka: Nepěkná tečka

22:44 Koudelka: Nepěkná tečka

Ústavní vody rozvířil nález Ústavního soudu z 17. 4. 2019, II.ÚS 3212/18, který umožnil podnikatelům…