„Do roku 2025 chceme mít zdigitalizované své dopravní agendy, takže děláme vše proto, abychom na Portálu dopravy průběžně spouštěli pro občany nové služby. Po leteckých a lodních agendách přišla tentokrát na řadu evidenční karta řidiče. Její digitální výpis zde nabídne na jednom místě elektronicky komplexní přehled údajů o řidiči, jeho přestupcích, případných omezeních řidičského oprávnění atd.,“ říká ministr dopravy Martin Kupka.
A k čemu je to běžnému řidiči dobré? „Výpis z karty na Portálu dopravy dost usnadní život těm, kteří potřebují absolvovat dopravně psychologické vyšetření nebo nastupují do nového zaměstnání jako řidiči-profesionálové. Aktuální údaje tak budou mít rychle na dosah ruky, bez nutnosti hledat papíry,“ vysvětluje ministr Kupka.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



